Užijte si parádní pobyt v maďarské metropoli. Ubytováni budete ve tříhvězdičkovém hotelu přímo v srdci Budapešti, všechny skvělé památky, restaurace a lázně budete mít na dosah. V ceně budete mít snídaně formou bufetu. Děti do 6 let mají navíc ubytování i snídani zdarma.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác, budova parlamentu či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům.

Ubytování v centru Budapešti

City Hotel Matyas *** se nachází v historické budově přímo v samotném centru Budapešti. Kromě perfektní lokality nabízí pohodlné pokoje, 24 hodin otevřenou recepci, možnost úschovy zavazadel a milý personál.

Ubytováni budete v pokojích Standard, které jsou komfortně zařízené ve světlých barvách a mají vlastní koupelnu se sprchou. V pokoji je manželská postel, anebo dvě oddělená lůžka, dále klimatizace, satelitní TV, telefon, WiFi připojení a lednice. Chcete si pobyt užít ještě více? Připlaťte si pokoj s romantickým výhledem na Dunaj. Pro milovníky maximálního pohodlí je tu pak prostornější Superior pokoj se smart televizí, trezorem a příslušenstvím na přípravu kávy a čaje.

Stylová restaurace ve sklepení

Každé ráno se v jídelně těště na bohaté snídaně formou bufetu, které vám dodají dostatek energii na poznávání krás maďarské metropole.

Přímo v hotelu najdete restauraci Mátyás Pince, což v překladu znamená Matyášův sklep. Restaurace byla otevřena již v roce 1904 a jméno nese po maďarském králi, jehož životní příběh je tu vyobrazen na nástěnných malbách. Vychutnejte si pravou maďarskou pohostinnost v historickém prostředí restaurace a ochutnejte místní speciality a vína. Každý večer si zde užijete folklórní taneční show, o víkendech pak hudební vystoupení populárního Vilmose Lakatose a jeho kapely.

City Hotel Matyas ***

Március 15. tér 8, Budapešť
Maďarsko

+36 1 3384711

reservations@cityhotel.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování placené

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,7 km
Vzdálenost od lázní
2 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác nejkrásnější parlamentní budovou v Evropě? Zajeďte si do Budapešti a přesvědčte se, že místní budova parlamentu se jí přinejmenším vyrovná. Patří mezi národní symboly Maďarska a svou polohou na nábřeží Dunaje dává tvář celé metropoli. V exteriéru i interiéru se prolíná několik zajímavých architektonických stylů.

Rybářská bašta

Ten nejkrásnější výhled na Dunaj a Pešť si užijete z Rybářské bašty, neorománského památníku na Hradním vrchu v Budapešti. Na místě se dřív prodávaly ryby, památník tu vznikl v letech 1895 - 1902 a jde o dílo Frigyese Schuleka. Před baštou stojí socha sv. Štěpána, pokud jste v hlavním městě Maďarska, rozhodně si tento zážitek nenechte ujít.

Královský palác

V historii mnohokrát obléhaná a rekonstruovaná budova je jedním z nejvýraznějších a nejvýznamnějších prvků Budapešti. Nejen palác samotný, ale také jeho okolí plné soch a dalších uměleckých děl přímo lákají k dlouhé návštěvě. Uvnitř jsou k vidění různé expozice historických artefaktů souvisejících s dějinami města i celého Maďarska.