Užijte si parádní pobyt v maďarské metropoli. Ubytováni budete ve tříhvězdičkovém hotelu přímo v srdci Budapešti, všechny skvělé památky, restaurace a lázně budete mít na dosah. V ceně budete mít snídaně formou bufetu. Děti do 6 let mají navíc ubytování i snídani zdarma.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa, ve kterém je navíc v jako jediném velkoměstě na světě více než stovka termálních pramenů a studní. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác (nazývaný také Budínský hrad), budova parlamentu, Markétin ostrov (Margit-sziget) či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům. Zmiňovaný Budínský hrad se nachází podél břehu Dunaje, který Budapeští protéká, a je společně s Andrássyho třídou zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Co byste v Budapešti rozhodně neměli vynechat?

  • Výšlap k Matyášovu chrámu s věží Rybářské bašty a s nádherným výhledem na město
  • Prohlídku majestátní budovy parlamentu a jeho okolí
  • Procházku na Markétin ostrov uprostřed Dunaje, který je jedním velkým, udržovaným parkem
  • Prozkoumání jedné z nejvýznamnějších ulic Budapešti, Váci utca, která je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století
  • Návštěvu některých z budapešťských lázní, například termálních lázní Széchenyi, kde se léčí revmatismus, poruchy pohybového, dýchacího a zažívacího ústrojí, artritida a neuritida a další
Více informací

Ubytování v centru Budapešti

City Hotel Matyas *** se nachází v historické budově přímo v samotném centru Budapešti. Kromě perfektní lokality nabízí pohodlné pokoje, 24 hodin otevřenou recepci, možnost úschovy zavazadel a milý personál.

Ubytováni budete v pokojích Standard, které jsou komfortně zařízené ve světlých barvách a mají vlastní koupelnu se sprchou. V pokoji je manželská postel, anebo dvě oddělená lůžka, dále klimatizace, satelitní TV, telefon, WiFi připojení a lednice. Chcete si pobyt užít ještě více? Připlaťte si pokoj s romantickým výhledem na Dunaj. Pro milovníky maximálního pohodlí je tu pak prostornější Superior pokoj se smart televizí, trezorem a příslušenstvím na přípravu kávy a čaje.

Stylová restaurace ve sklepení

Každé ráno se v jídelně těště na bohaté snídaně formou bufetu, které vám dodají dostatek energii na poznávání krás maďarské metropole.

Přímo v hotelu najdete restauraci Mátyás Pince, což v překladu znamená Matyášův sklep. Restaurace byla otevřena již v roce 1904 a jméno nese po maďarském králi, jehož životní příběh je tu vyobrazen na nástěnných malbách. Vychutnejte si pravou maďarskou pohostinnost v historickém prostředí restaurace a ochutnejte místní speciality a vína. Každý večer si zde užijete folklórní taneční show, o víkendech pak hudební vystoupení populárního Vilmose Lakatose a jeho kapely.

City Hotel Matyas ***

Március 15. tér 8, Budapešť
Maďarsko

+36 1 3384711

reservations@cityhotel.hu

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování placené

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,7 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
2 km
Zastávka
0,3 km