Dovolená v Lombardii

Bohatý region Lombardie je příslibem skvělé aktivní dovolené v jakémkoliv ročním období. V létě se sem můžete těšit na pěší turistiku a v zimě na lyžování v luxusních skiareálch. Vyberte si pobyt v Lombardii a užívejte si dobrodružství v dechberoucích Dolomitech i historickým městěch jako Milán.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Lombardie je pozoruhodnou oblastí ležící na severu Itálie u hranic s Rakouskem. Je kolébkou pestré kultury, přírodních krás i bohaté historie. Přijeďte sem v páru nebo s celou rodinou za sportovními zážitky, které můžete prokládat ochutnávkami místní gastronomie i odpočinkem ve wellness.

Lombardie je rájem sportovců, horalů a milovníky přírody

Lombardie je tím nejlepším, co vám italské hory mohou nabídnout. Najdete tu moderní lyžařská střediska se špičkovým vybavením, skvělé turistické trasy s nezapomenutelnými výhledy a k tomu všemu i krásná historická města, která se na pozadí zasněžených vrcholků Alp vypadají prostě kouzelně.

Hlavním městem Lombardie je Milán, město módy, které si zamilujete pro jeho bujarý noční život i překrásnou architekturu. Nejen do Milána se přitom můžete těšit na tradiční italskou kuchyni s regionálními víny. Prohlídku historického centra Milána si při návštěvě Lombradie rozhodně nesmíte nechat ujít. Nádherná katedrála Duomo di Milano, hrad Sforza nebo nádherná galerie na hlavním náměstí – to je jen několik z mnoha milánských skvostů.

Do Milána je skvěle dostupné letecké spojení z Prahy, a tak může tato severoitalská metropole posloužit i jako výchozí bod do italských Alp. Příroda v okolí vás dostane. Navštivte horská jezera Lago di Garda nebo Lago di Como. Najdete tu i největší italský národní park Parco nazionale dello Stelvio.

Aby toho nebylo málo, Lombardie disponuje perfektními podmínkami pro zimní sporty. Místní lyžařská střediska jsou na velmi vysoké úrovni. Zdolávat svahy můžete v lyžařských oblastech se zvučnými jmény, jako je Livigno, Bormio, Chiesa Valmalenco nebo Madesimo. Najdete tu sjezdovky pro profesionály i rodiny s dětmi, zalyžujete si až ve výškách 3000 m n.m. Vyberte si ubytování poblíž sjezdovky a mějte to na svah jen pár metrů.