Dovolená v Lázních Libverda

Jen si to představte – sedíte u krásné kolonády, ukusujete lázeňskou oplatku a užívate si všudypřítomný klid. Takový pobyt vás čeká v malebných Lázních Libverda v Jizerských horách. Odpočinek, aktivity v okolí a k tomu jako bonus léčivé prameny. Kdy vyrazíte?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Malebné městečko Lázně Libverda vás okouzlí krásnou kolonádou a lázeňskými pavilony v klasicistním a empírovém stylu. Minerální pramen, který si proklestil cestu podzemím a vynořil se ze země právě zde, v podhůří Jizerek, je známý již od středověku. Tradice lázeňských pobytů má však počátek až v 18. století.

Pobyt v Lázních Libverda vás pohladí po duši

Lázně Libverda se skrývají v podhůří Jizerských hor a lázeňské hosty i turisty lákají na prostředí jako stvořené k odpočinku. Největším místní pýchou je výletní restaurace Obří sud, ve které se pochoutky servírují již od roku 1931. Jak prozrazuje název, restaurace má netradiční tvar sudu, ze kterého je navíc krásný výhled na panorama Jizerek.

Až se plni sil vrátíte z hostiny v sudu a trochu vám slehne, vydejte se na vyhlídky nad městem nebo si troufněte rovnou na túru k rozhledně Smrk, odkud zahlédnete Krkonoše, Lužické hory i Říp. V okolní krajině se zabaví nejen pěší turisté, ale i cyklisté nebo vyznavači adrenalinu, kteří si zamilují zejména v Bobovou dráhu Jizerky.

Z okolních zajímavostí nesmíte minout působivý přírodní úkaz Mumlavský vodopád nebo krásnou rozhlednu Štěpánku. Na celodenní výlet se vydejte do Liberce, kde vás zabaví Centrum Babylon, botanická a zoologická zahrada nebo lanovka na Ještěd.

V zimě jsou Jizerské hory ideální destinací pro milovníky zimních sportů. Skiareály se zvučnými jmény jako Bedřichov nebo Tanvaldský Špičák vás přesvědčí o tom, že báječnou lyžovačku zažijete i jinde než v Krkonoších. Rodinná střediska vám nabídnou skvělé podmínky, propracovanou infrastrukturu a dobré jídlo k tomu.