Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Jizerské hory: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ikonou Jizerských hor je bezesporu televizní vysílač Ještěd. Nádherná příroda je bohatá na rašeliniště, lesy, louky, skalní města i vyhlídkové plošiny. Jako na dlani uvidíte malebný kraj Jizerek z vrcholů Ořešník, Paličník, Frýdlantské cimbuří či Ptačí kupy. Velkým lákadlem je město Liberec se zábavním centrem Babylon a zoologickou i botanickou zahradou. S historií sklářství vás seznámí expozice Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou nebo Památník sklářství v Kristiánově. Historie na vás dýchne při prohlídce hradu Kost, zříceniny Trosky nebo zámků Hrubá Skála či Frýdlant. Lyžařská střediska jako Tanvaldský Špičák, Ještěd nebo Bedřichov nabízí skvělé podmínky pro zimní sporty.

Singltrek pod Smrkem Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Síť stezek Singltrek pod Smrkem nabízí trasy v celkové délce přes 80 kilometrů ve čtyřech stupních obtížnosti, díky čemuž jsou tratě vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené terénní cyklisty. Nástupní místo se nachází v Novém Městě pod Smrkem. Pokud nemáte vlastní kolo, můžete využít zdejší půjčovnu. Vstupné se nevybírá a trať je otevřena celoročně, uzavřená bývá jen výjimečně a to z důvodu těžby dřeva nebo přírodních kalamit.
Více informací

Liberec Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Liberec je město na severu Čech sahající svou historií do 13. století. Mnoho lidí si je spojí pouze s vysílačem **Ještěd**, město má ale své vlastní zajímavosti. Za jakýsi symbol obce můžeme považovat **novorenesanční radnici**, najdeme tu ale i krásné památky baroka a klasicismu. **Co byste neměli v Liberci minout:** - Centrum Babylon - ZOO Liberec - Botanickou zahradu - Nezapomeňte ani na moderní **vědecké centrum iQLANDII s Planetáriem, DinoPark nebo Technické muzeum**. Za relaxací zamiřte do **aquaparku s wellness centrem**, které je zařízené ve stylu antických lázní. Aquapark je součástí centra Babylon.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 22 tipů

Jizerské hory: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 11 NEJkrásnějších vodopádů

Objevte to NEJ z Česka: 11 NEJkrásnějších vodopádů

 • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
 • 2. 6. 2020

Zurčící horské bystřiny a potůčky jsou romantické, a co teprve, když během svého toku naberou sílu a vytvoří nádherné vodopády? V Česku jich najdete na horách nesčetně, včetně těch největších v Krkonoších. Pojďte se s námi podívat, které to jsou.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK