Dovolená v Drážďanech

Drážďany jsou slavné zejména jako město, které se pyšní největšími a nejkrásnějšími vánočními trhy v celé Evropě. Metropole na Labi má však co nabídnou během celého roku. Ne nadarmo se jí přezdívá Florencie severu. Město se pyšní mnoha zajímavými muzei, bohatou kulturou a mnoha barokními stavbami. Drážďany navíc máme hned za humny, byla by tedy velká škoda tohle krásné město nenavštívit. Tak co, který pobyt v Drážďanech bude ten váš?

Načítám nabídky...


Zajímavostí je, že více než polovinu metropole tvoří drážďanský les, takže pokud se budete chtít schovat před ruchem velkoměsta do přírody, nebudete to mít daleko. Hlavním městem Svobodného státu Sasko protéká řeka Labe, na které si můžete užít řadu vodních sportů nebo projížďky parníkem. Podél řeky se táhne stezka, která zve k pohodovým procházkám či jízdě na kole. Dovolená v Drážďanech tak může být opravdu rozmanitá.

Co podniknout v Drážďanech?

Koncem druhé světové války bylo skoro celé město srovnáno se zemí. Drtivá většina historických budov byla zničena, avšak pozdější vlády se snažily o jejich obnovu, a tak tu dnes mohou návštěvníci obdivovat zdařilé kopie.

Mezi architektonické klenoty, kterými se můžete kochat patří například barokní komplex Zwinger. Zámek se zahradami najdete v centru města vedle Semperovy opery a Katedrály Hofkirche.

V Drážďanech se nachází také velké množství muzeí, třeba Vojenské historické muzeum Spolkové armády, nejcennější klenotnice Grünes Gewölbe nebo unikátní muzeum hygieny.

Za návštěvu stojí také zámek Pillnitz a lovecký zámek Moritzburg, který stojí kousek za městem.

Město, které se pyšní nejkrásnějšími adventními trhy

V předvánočním období se Drážďany promění v kouzelné vánoční městečko, ve kterém na vás dolehne ta pravá sváteční atmosféra. Vánoční trhy mají v Drážďanech dlouhou historii, jež sahá až do 15. století – jsou tak nejstaršími v Německu.

Hlavní trh se jmenuje Striezelmarkt, jeho název odkazuje na tradiční vánoční pochoutku, striezel (štola). Začátkem prosince se dokonce koná i festival zasvěcený tomuto moučníku. Pekaři pečou obří štolu, která se pak nese, nebo převáží, na náměstí Altmarkt. Tam je následně naporcována a rozdána kolemjdoucím.

Děti i dospělé nadchne propracovaná vánoční výzdoba a třpyt tisíců světel. Na dospělé čeká voňavé svařené víno, klobásky a mnoho dobrot od místních. I pro nejmenší návštěvníky je připraveno spoustu zábavy, děti se mohou těšit na několik dílniček a atrakcí.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si pořádně odpočinout ve wellness – omrkněte naše wellness balíčky a užijte si poznávání krásných míst spolu s prvotřídní relaxací.