Dovolená s dětmi v Česku

Přemýšlíte kam s dětmi na dovolenou? V Česku máte nespočet možností, kam vyrazit s celou rodinou a užít si příjemné chvíle. Krásná příroda, hrady a zámky, vodní plochy a nevšední zážitky – to vše získáte, aniž byste opustili hranice naší vlasti. Krásných míst je tu nepočítaně, záleží jen na vás, kde s rodinou zakotvíte.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Dovolenou v Mariánských Lázních jsme si náramně užili. Už při příjezdu do hotelu o nás bylo královsky postaráno, velice sympatická recepční nám vše dopodrobna vysvětlila a přidala i tipy na zajímavosti v okolí. I po zbytek pobytu jsme se cítili jako vážení hosté. Poloha Hotelu Excelsior **** je ideální na procházky po kolonádách a objevování krás města, třešničkou na dortu je potom odpočinek ve wellness nebo různé relaxační procedury. Hotel cílí spíše na dospělé hosty, na děti jsme zde za celý pobyt nenarazili. Můžu jej proto doporučit hlavně těm, kteří si chtějí užít božský klid a relax ve dvou.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v April Hotelu Panorama jsme si velmi užily. Nejvíce jsme ocenily polohu hotelu ve velmi klidné lokalitě, díky čemuž jsme slyšely jen zpěv ptáčků a hlavně tu nebyl žádný hluk z aut či rádií. Dále nám pobyt zpříjemnil velmi milý, usměvavý a ochotný personál – pan číšník nám například dával i tipy na výlety. K tomu krásný světlý pokoj a vynikající jídlo, které bylo doslova gurmánským zážitkem. Hotel je navíc skvělým výchozím bodem pro nejrůznější výlety po okolí, po kterých jsme si mohly dopřát příjemný odpočinek v hotelovém wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým


Česko vám může nabídnout mnoho neopakovatelných zážitků. Přírodní i kulturní krásy tu máte jako na dlani, vyrazit proto můžete, kamkoliv se vám zlíbí. Každý si tu najde to své. Nedáte dopustit na aktivní dovolenou? Pak si vyberte pobyt v horách. Ať už v létě nebo v zimě si tu užijete spoustu zábavy a dopřejete svému tělu dostatek pohybu. Chcete si na dovolené odpočinout? Pak si udělejte výlet do kraje vinic nebo využijte jeden z úžasných wellness pobytů z naší nabídky.

Aktivní dovolená s dětmi v Česku, zemi nekonečných možností

O atraktivní lokality pro trávení rodinné dovolené v Česku není nouze. Oblíbenou destinací jsou hory, třeba Krkonoše, Šumava nebo Jeseníky. Ve všech tuzemských pohořích na vás čekají příležitosti jak pro aktivní, tak odpočinkovou dovolenou. Vyberte si k tomu příjemné ubytování třeba z osobně ověřených pobytů.

V létě můžete kombinovat horské výstupy s relaxem ve wellness. K tomu jako bonus dostanete nádherné výhledy na zvlněnou krajinu a výtečnou gastronomii. V zimě si zase dosyta užijete zimních sportů, na běžkařských tratích i vyhlášených sjezdovkách, kde najdete i dětské vleky a zkušené instruktory.

S dětmi můžete vyrazit objevovat, kam vedou české cyklostezky. Projíždět se můžete až po 40 tisících kilometrů cyklistických tratí, které vedou do všech možných směrů. Nejvíce si šlapání do pedálů užijete v jižních Čechách, v kraji, který v počtu cyklostezek jednoznačně vede. Radost vám přitom udělá i krásné okolí, kterým budete projíždět, a spousta turistických cílů.

Hurá s dětmi na hrady a zámky

Program pro děti je připraven také na hradech a zámcích. Věděli jste, že v Česku jich najdete neuvěřitelných 461? Zamířit za nimi můžete do Prahy a okolí, na Kokořínsko či Křivoklátsko nebo na jižní Moravu. Hlavně během sezóny se na hradech konají kulturní akce, jako jsou trhy, divadla nebo rytířské souboje. Nudit se tak určitě nebudete.

Mezi nejkrásnější hrady a zámky patří Lednicko-Valtický areál, Hluboká nad Vltavou, Karlštejn nebo Kroměříž. Dozvíte se zde něco zajímavého z historie, prohlédnete si stánky s řemeslnou výrobou a zaměstnáte děti střílením z luku nebo v tvořivých dílničkách.

Česko je zkrátka pro dovolenou s dětmi jako stvořené. Mnohé pobyty z naší jsou s dítětem zdarma a jejich součástí je i dětský koutek.