Dovolená v Bad Gasteinu

Lázeňské městečko jako z pohádky – to je rakouský Bad Gastein v národním parku Vysoké Taury. Ať už vás láká odpočinek v lázních, horská turistika, výlety po památkách či různorodé sporty, tady si rozhodně přijdete na své. Pokochejte se krásnými vodopády i kouzelnou architekturou, načerpejte síly v místních termálních vodách a v zimě si užijte parádní lyžovačku.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Vlídný personál nám vždy vyšel vstříc, jídlo bylo výborné a na pokoji nám nic nechybělo. Překvapilo nás, že přestože hotel poskytuje prvotřídní služby, stále si zachovává domácí atmosféru a přátelský přístup. Chvíle pohody jsme zažívali jak v hotelové restauraci, tak při večerním posezení se sklenkou vína na balkoně nebo na zahradní terase. Nádherné bylo i okolí ubytování. Ať už jsme během pobytu vyrazili kamkoliv, provázely nás dechberoucí výhledy. Pokud si chcete na chvíli odpočinout v prostředí okouzlující přírody, pak je pro vás pobyt v Hotelu Alpenblick to pravé. ”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Junior Copywriter
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** byl naprosto jedinečný. Líbilo se nám snad všechno: prostředí hor, stylové pokoje a restaurace, velmi milý personál a také parádní wellness v partnerském hotelu. Kromě designu nás na pokoji nadchla prostorná terasa s posezením. V restauraci s krbem jsme si pochutnali na vynikajících snídaních v alpském stylu. Skvělým zážitkem byl i večer s živou hudbou a prasetem na rožni. V okolí je navíc spoustu krásných míst a možností výletů. Určitě se sem ještě vrátíme, a to nejlépe v zimě!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Lázeňské město Bad Gastein se ukrývá v národním parku Vysoké Taury, v údolí Gastein. Jde o perfektní místo na zimní i letní dovolenou, díky bohatým možnostem vyžití. Můžete se těšit na přírodní krásy, působivou architekturu, túry, cyklistiku či lyžování. Všechny aktivity pak završíte odpočinkem v termálních lázních.

Dokonalý lázeňský relax

Bad Gastein vás jistojistě okouzlí už na první pohled. Zásluhu na tom má překrásná architektura z období belle époque a jedinečný charakter města zasazeného do lůna přírody. Mezi hlavní místní lákadla patří skalní termální lázně Felsentherme s vnitřním i venkovním areálem a saunovým světem. Zejména z venkovních bazénů se vám naskytne opravdu jedinečný pohled na horské masivy a zelené údolí.

Z údolí do výšin

Prozkoumejte malebné údolí Gastein, protkané stovkami kilometrů turistických a cyklistických tras. Jednou z jeho dominant je 128 m vysoký Gasteinský vodopád, který se stal inspirací pro mnoho malířů a básníků. Potrpíte si na jedinečné výhledy? Nechte se vyvézt lanovkou na vrchol Stubnerkogel, kde na vás čeká vyhlídka Glocknerblick a pro odvážné i 140 m dlouhý vysoký most.

Ráj v létě i v zimě

Chcete se po letním cyklistickém výletu nebo poctivé horské túře náležitě osvěžit? Skočte si do Gasteinského jezera. To je obklopené lehátky a slunečníky a nechybí zde ani atrakce pro děti. V zimě zase využijte sjezdovky okolních ski areálů. Na dosah budete mít střediska lyžařské oblasti Ski Amadé – Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel, Sportgastein, Graukogel a Dorfgastein-Grossarltal, dohromady s více než 200 km sjezdovek.

Náš tip: Bad Gastein a okolí zaručeně nadchne i milovníky gastronomie. Udělejte si túru po horských chatách, kterých zde najdete hned několik desítek, a ochutnejte výtečné regionální speciality.