Wellness pobyty v Tauplitz

Zažijte báječnou dovolenou s wellness v rakouské obci Tauplitz. V zimě jde o oblast vyhledávanou lyžaři, v létě se vydáte na výlety po horách a jezerech. Během celého roku si navíc skvěle odpočinete ve vířivce či sauně. Ať už hledáte aktivní dovolenou nebo přepychový relax, Tauplitz vás nezklame.

Načítám nabídky...


Rakouský Tauplitz si oblíbí všichni milovníci přírody, lyžování i odpočinkových dovolených. Po celý rok vás uchvátí přírodními scenériemi, nádhernými horami i horskými jezery. V zimě nabídne skvělý prostor k lyžování a po dni stráveném zimními sporty či turistikou si zde báječně odpočinete v sauně nebo vířivce.

Sportovní vyžití i relax ve wellness, Tauplitz nabízí vše pro dokonalou dovolenou v horách

Tauplitz leží ve Štýrsku, v oblasti Solné komory, která je oblíbená zejména pro svá nádherná pohoří a jezera. V teplých měsících vás spolehlivě zabaví síť turistických tras a cyklostezek, mezi oblíbené cíle patří například jezera Steirersee, Schwarzensee nebo Großsee, prozkoumat můžete i chráněnou oblast Ödense. Na své si v okolí přijdou i obdivovatelé historických památek, za návštěvu rozhodně stojí zámek Trautenfels v Ennstal nebo staré statky s roubenými stodolami v obci Tauplitz.

Na lyžaře a vyznavače zimních sportů zde čeká areál Tauplitzalm, kde se do sytosti vyřádí na více než 40 km perfektně upravených sjezdovek. A nezapomnělo se ani na běžkaře, ti se mohou vydat na 8km stezku Freiberg, kratší 5km stezku Sturzhahn nebo 6km stezku Lärchwaldloipe, kterou využívají k tréningu i olympijští sportovci. Odvážlivci mohou zkusit pokořit i skokanský můstek Kulm, který patří k nejvyšším na světě.

Podle pověstí byla obec Tauplitz postavena na teplém přírodním prameni, který byl ale později zasypán sesuvem půdy. Nasvědčuje tomu i název obce, který údajně vychází z alpsko–slovanského slova „Toplica“ neboli „teplá voda“. Ačkoliv se horký pramen nezachovala, lázeňská tradice v této oblasti pokračuje dál. Oblíbenou destinací jsou například lázně Grimming s termálními bazény, saunovou zónou i dětským areálem. Vlastní wellness zóny mají i některé hotely v okolí.