Triglavský národní park : Tipy na výlet a zajímavá místa

Triglavský národní parkNejoblíbenější výlet v lokalitě

Triglavský národní park je chloubou Slovinska, kterou by měl navštívit každý milovník vysokohorské turistiky. Jakmile vstoupíte do oblasti Julských Alp, nepřestanete žasnout nad přírodními divy, které se objevují na každém rohu. Skalnaté štíty hor, azurová koryta řek a hluboké lesy vytvářejí prostředí, ve kterém se budete cítit jako v pohádce. Netknutá krajina národního parku vám nabídne příležitosti k vysokohorským túrám, vícedennímu putování po hřebenech i nenáročným procházkám k zajímavým turistickým cílům.

Slovinsko i národní park jsou domovem adrenalinových sportů, vyzkoušet si tu tak můžete třeba sjíždění řeky na raftech, canyoning, paragliding nebo via ferrata. Aktivní dovolenou můžete kombinovat také s odpočinkem v termálních lázních a wellness zónách, kterých tu na vás čeká nepočítaně. Nejen v létě si však tu užijete spoustu zábavy. S příchodem sněhové pokrývky se oblast proměňuje na ráj pro všechny nadšené lyžaře, běžkaře a snowboardisty.

Co v Triglavském národním parku určitě neminout?

  • soutěska Vintgar
  • vodopády Savica
  • město a jezero Bled a Bledský hrad
  • ledovcové jezero Bohinj
  • koryta řeky Mostnice
  • hora a ski areál Vogel
  • prameny řeky Soča
Více informací

Aquapark & Wellness BohinjNejoblíbenější výlet v lokalitě

Aquapark & Wellness Bohinj se nachází asi 10 minut jízdy autem od Bohinjského jezera v překrásném prostředí národního parku Triglav. V aquaparku najdete více než 500m² vodních ploch s mnoha atrakcemi.

Těšte se na vnitřní i venkovní bazén, dětský bazén i dvě vířivky. Nechybí ani dva jedinečné tobogány. Dále zde najdete wellness zónu se saunami, solnou místností, masážním centrem a posilovnou. Velká venkovní terasa je ideálním místem pro opalování a relaxaci.

Vstupné:

  • Víkendy, svátky a prázdniny: 14 €/dospělí, 9,9 €/děti do 14 let, 11,5 €/senioři, děti do 4 let zdarma.
  • Všední dny: 18 €/dospělí, 13 €/děti do 14 let, 14 €/senioři, děti do 4 let zdarma.
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem9 tipů

Triglavský národní park : Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet