Triglavský národní park : Tipy na výlet a zajímavá místa

Jezero BohinjNejoblíbenější výlet v lokalitě

Bohinj je největší jezero ve Slovinsku. Turisté se k němu vydávají pro jeho krásu i polohu uprostřed nádherného Triglavského národního parku. Jedná se zároveň o skvělý výchozí bod pro horskou turistiku i místo pro odpočinkovou dovolenou v přírodě.

Bezprostřední blízkost hor a nízká zastavěnost v okolí Bohinjského jezera jsou důvody, proč jej řada turistů upřednostňuje před nedalekým a mnohem více navštěvovaným jezerem Bled. Charakter obou jezer je i přes jejich blízkost poměrně odlišný. Prostředí Bohinjského jezera je ryze horské a řada návštěvníků se odtud vydává na vysokohorské treky, k vodopádům a dalším přírodním krásám v údolí.

Jezero leží v ledovcovém údolí v obklopení impozantních vrcholů Julských Alp. V letních měsících se v Bohinjském jezeře můžete i vykoupat. Teplota vody může v létě vystoupat až k příjemným 22 °C. Díky nezastavěným břehům jezera si najdete místa ke koupání prakticky kdekoli. Je zde také možné provozovat nejrůznější vodní sporty. Kolem jezera se můžete vydat i na pěší výlet. Okružní stezka kolem celého jezera měří 12 km.

Nedaleko od jezera je dolní stanice panoramatické lanovky, která vás vyveze na horu Vogel ( 1 535 m n. m.). Celé jezero a jeho malebné okolí odtud uvidíte jako na dlani.

Více informací

Triglavský národní parkNejoblíbenější výlet v lokalitě

Triglavský národní park je chloubou Slovinska, kterou by měl navštívit každý milovník vysokohorské turistiky. Jakmile vstoupíte do oblasti Julských Alp, nepřestanete žasnout nad přírodními divy, které se objevují na každém rohu. Skalnaté štíty hor, azurová koryta řek a hluboké lesy vytvářejí prostředí, ve kterém se budete cítit jako v pohádce. Netknutá krajina národního parku vám nabídne příležitosti k vysokohorským túrám, vícedennímu putování po hřebenech i nenáročným procházkám k zajímavým turistickým cílům.

Slovinsko i národní park jsou domovem adrenalinových sportů, vyzkoušet si tu tak můžete třeba sjíždění řeky na raftech, canyoning, paragliding nebo via ferrata. Aktivní dovolenou můžete kombinovat také s odpočinkem v termálních lázních a wellness zónách, kterých tu na vás čeká nepočítaně. Nejen v létě si však tu užijete spoustu zábavy. S příchodem sněhové pokrývky se oblast proměňuje na ráj pro všechny nadšené lyžaře, běžkaře a snowboardisty.

Co v Triglavském národním parku určitě neminout?

  • soutěska Vintgar
  • vodopády Savica
  • město a jezero Bled a Bledský hrad
  • ledovcové jezero Bohinj
  • koryta řeky Mostnice
  • hora a ski areál Vogel
  • prameny řeky Soča
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Triglavský národní park : Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet