Dovolená ve Štýrském Hradci

Navštivte druhé největší město Rakouska, Štýrský Hradec (německy Graz). Metropole je proslulá díky nádhernému historickému centru, které patří mezi nejkrásnější v Evropě. Město se pyšní pestrou historií a architektonickými skvosty, jako je například slavná Hodinová věž nebo hrad Schlossberg. Vyberte si pobyt ve Štýrském Hradci a užijte si jedinečnou dovolenou v srdci Štýrska.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Rakousko se mezi Čechy těší velké oblibě. Není divu, země se pyšní malebnými lázeňskými městy, proslulými horskými středisky a také skvostnými velkoměsty s bohatou historií. Mnoho turistů vyráží hlavně do Vídně, přitom Rakousko se může pochlubit tolika nádhernými metropolemi, například Štýrským Hradcem (Graz).

Cesta do Štýrského Hradce není nijak dlouhá, jedete-li autem z Brna, zabere vám necelé 4 hodiny. Do hlavního města Štýrska můžete dojet i hromadnou dopravou. Krásné historické centrum zvládnete pohodlně projít pěšky během jednoho dne. Avšak abyste si užili atmosféru tohoto jedinečného města, vyrazte sem alespoň na víkend. Na své si přijdou nadšenci historie, milovníci nákupu i fanoušci kultury a dobrého jídla.

Tipy na zajímavá místa a události, které můžete vidět a zažít ve Štýrském Hradci

  • Zámek Eggenberg je největším barokním komplexem v celém Štýrsku. Budova byla sídlem jednoho z nejvýznamnějších štýrských rodů. Eggenbergů. Za prohlídku stojí interiéry, které pyšní bohatou výzdobou, a přilehlé zahrady.

  • Nejen krásné výhledy, ale i skvostné stavby nabízí vrch Schlossberg, na němž stojí Hodinová věž s obrácenými ručičkami, zvonice a hrad Schossberg. Cestu nahoru vám usnadní skleněný výtah, nebo lanovka.

  • Za návštěvu stojí také bazilika Mariatrost, nejvýznamnější poutní místo Štýrska.

  • Na řece Mur najdete uměle vytvořený ostrov. Zatímco si budou děti hrát na hřišti, dospělí si vychutnají třeba lahodnou kávu.

  • Milovníci historie by měli navštívit dům umění GrazMuseum, v barokním paláci Khuenburg.

  • Patříte-li mezi obdivovatele umění, vydejte se do centra současného umění – Kunsthaus Graz, nebo do Künstlerhaus Graz.

  • Ve Štýrském Hradci se již od roku 1998 každoročně koná jazzový festival Jazz Summer Graz. Akce probíhá v letních měsících, od července do srpna.

  • Jedním z nejkouzelnějších období, kdy se do Štýrského Hradce vydat, je rozhodně advent. Vánoční trhy, tisíce světýlek a propracovaná výzdoba propůjčují městu pohádkový půvab. Na nádvoří Zemského domu (Landhaus) se pokocháte majestátním ledovým betlémem.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si procházky krásnou rakouskou přírodou spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.