Dovolená ve slovinských lázních

Slovinsko mnozí znají hlavně jako perfektní destinaci pro horskou turistiku. Napadlo vás ale někdy vyrazit do Slovinska za lázeňským odpočinkem? Pokud ne, je načase to změnit! Objevte kouzlo slovinských termálů, ochutnejte místní minerální prameny a nechte se hýčkat prvotřídní péčí.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Rimski dvor ****superior byl opravdovým balzámem na nervy. Toužíte po dokonalém odpočinku od všedních starostí v klidu přírody? Pak půjde o ideální dovolenkový resort pro vás. Zlatým hřebem hotelu jsou krásné lázně inspirované antickým stylem, který se prolíná celým interiérem budovy. Z termálních bazénů a saunového světa se nám ani nechtělo odcházet. Pochutnali jsme si na snídaních a večeřích ve formě bohatých bufetů a oceňuji, že hotel pamatuje i na vegetariány a hosty s některými dalšími stravovacími omezeními. O každého návštěvníka je tu zkrátka dokonale postaráno.”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Senior copywriter
Ověřeno Travelkingem

“V hotelu Atlantida jsem si nejvíce užil Sauna Oasis s úžasnými saunami a parní lázní. Moderní, minimalistický styl budovy překvapivě skvěle zapadá do místního prostředí. Hotel je zcela nový a veškeré jeho moderní zařízení, interiéry, skvělé možnosti parkování i další služby jsou opravdu minimálně na 5* úrovni. Přátelský personál je skvěle vyškolený a s čímkoliv vám ochotně pomůže. Jídla jsou pestrá a chutná. Pobyt zde bych doporučil hlavně párům, hotel je sice připravený i na děti, jeho služby si ale dokonale užijete hlavně ve dvou.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodní tým


Blahodárné účinky slovinské termální vody jsou známy již od dob starověkého Říma a k léčení i relaxaci se využívá dodnes. V celé zemi vyvěrá 87 termálních pramenů s ozdravnou vodou, která léčí revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologické problémy, neurologická či plicní onemocnění a významně pomáhá při léčbě úrazů. V blízkosti pramenů stojí 15 termálních lázní a všechny jsou propojeny s luxusními čtyř až pětihvězdičkovými hotely. Kromě účinků minerálních pramenů si během dovolené ve slovinských lázních užijete také čistý vzdch a příjemné procházky.

Kam se vydat do lázní ve Slovinsku?

Snad žádná oblast Slovinska není turisty tak oblíbená, jako je jezero Bled a jeho okolí. Krásná příroda na hranici [Triglavského národního parku] (https://travelking.cz/triglavsky-narodni-park) ve spojení s výjimečnými historickými památkami láká na perfektní túry i fantastické zážitky. V oblasti Bledu najdete také známé termální lázně, kde zdraví podporuje kromě léčivé vody také příjemné alpské klima.

Na samém východě země si užijete perfektní odpočinek v celoročně otevřených lázních Bioterme. S nimi je propojen Hotel Bioterme ****, který se pyšní certifikátem Slovenia Green Accommodation (Slovinské zelené ubytování). Certifikát zaručuje špičkové hotelové služby založené na udržitelných principech.

Když se řekne slovo „Laško“, mnozí si vybaví slavné slovinské pivo. Město Laško je ale proslulé také díky oblíbeným termálům propojeným s moderním Hotelem Zdravilišče Laško **** . Tyto lázně jsou mezi vyznavači lázeňské péče vyhledávány jak pro blahodárné účinky na zdraví, tak díky příznivým cenám a prvotřídním službám.