Dovolená ve slovinských lázních

Slovinsko mnozí znají hlavně jako perfektní destinaci pro horskou turistiku. Napadlo vás ale někdy vyrazit do Slovinska za lázeňským odpočinkem? Pokud ne, je načase to změnit! Objevte kouzlo slovinských termálů, ochutnejte místní minerální prameny a nechte se hýčkat prvotřídní péčí.

Načítám nabídky...


Blahodárné účinky slovinské termální vody jsou známy již od dob starověkého Říma a k léčení i relaxaci se využívá dodnes. V celé zemi vyvěrá 87 termálních pramenů s ozdravnou vodou, která léčí revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologické problémy, neurologická či plicní onemocnění a významně pomáhá při léčbě úrazů. V blízkosti pramenů stojí 15 termálních lázní a všechny jsou propojeny s luxusními čtyř až pětihvězdičkovými hotely. Kromě účinků minerálních pramenů si během dovolené ve slovinských lázních užijete také čistý vzdch a příjemné procházky.

Kam se vydat do lázní ve Slovinsku?

Snad žádná oblast Slovinska není turisty tak oblíbená, jako je jezero Bled a jeho okolí. Krásná příroda na hranici [Triglavského národního parku] (https://travelking.cz/triglavsky-narodni-park) ve spojení s výjimečnými historickými památkami láká na perfektní túry i fantastické zážitky. V oblasti Bledu najdete také známé termální lázně, kde zdraví podporuje kromě léčivé vody také příjemné alpské klima.

Na samém východě země si užijete perfektní odpočinek v celoročně otevřených lázních Bioterme. S nimi je propojen Hotel Bioterme ****, který se pyšní certifikátem Slovenia Green Accommodation (Slovinské zelené ubytování). Certifikát zaručuje špičkové hotelové služby založené na udržitelných principech.

Když se řekne slovo „Laško“, mnozí si vybaví slavné slovinské pivo. Město Laško je ale proslulé také díky oblíbeným termálům propojeným s moderním Hotelem Zdravilišče Laško **** . Tyto lázně jsou mezi vyznavači lázeňské péče vyhledávány jak pro blahodárné účinky na zdraví, tak díky příznivým cenám a prvotřídním službám.