Dovolená ve slovinských lázních

Slovinsko mnozí znají hlavně jako perfektní destinaci pro horskou turistiku. Napadlo vás ale někdy vyrazit do Slovinska za lázeňským odpočinkem? Pokud ne, je načase to změnit! Objevte kouzlo slovinských termálů, ochutnejte místní minerální prameny a nechte se hýčkat prvotřídní péčí.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotelový areál Terme Snovik se nachází daleko od ruchu civilizace, v krásné přírodě uprostřed lesů. Hned jak vystoupíte z auta ucítíte čerstvý čistý vzduch. V hlavní budově sídlí recepce, restaurace a lázně. Domky s pokoji jsou rozesety po celém areálu a jsou vkusně zařízené, a to včetně balkonu. Z oken je krásný výhled na okolní kopce. Hotel je ideálním výchozím bodem pro toulky turistickými trasami. Skvělé chvíle si zde užijete i během deštivých dnů – lenošit můžete u termálního bazénu či v saunách. Pobyt vřele doporučuji milovníkům přírody a klidu. Krásně jsem si zde odpočinuli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt se celé naší rodině moc líbil. Jedná se o klidnou lázeňskou lokalitu s krásným parkem a působivou architekturou. V hotelu Švicarija na vás dýchne historie a okouzlí vás pohádkové interiéry a exteriéry. Po výletech do okolí oceníte bufetovou polopenzi i dokonalé wellness vyžití. V chladnějších dnech přijdou vhod horké termální prameny, díky nimž je venkovní koupání příjemným relaxem.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým


Blahodárné účinky slovinské termální vody jsou známy již od dob starověkého Říma a k léčení i relaxaci se využívá dodnes. V celé zemi vyvěrá 87 termálních pramenů s ozdravnou vodou, která léčí revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologické problémy, neurologická či plicní onemocnění a významně pomáhá při léčbě úrazů. V blízkosti pramenů stojí 15 termálních lázní a všechny jsou propojeny s luxusními čtyř až pětihvězdičkovými hotely. Kromě účinků minerálních pramenů si během dovolené ve slovinských lázních užijete také čistý vzdch a příjemné procházky.

Kam se vydat do lázní ve Slovinsku?

Snad žádná oblast Slovinska není turisty tak oblíbená, jako je jezero Bled a jeho okolí. Krásná příroda na hranici [Triglavského národního parku] (https://travelking.cz/triglavsky-narodni-park) ve spojení s výjimečnými historickými památkami láká na perfektní túry i fantastické zážitky. V oblasti Bledu najdete také známé termální lázně, kde zdraví podporuje kromě léčivé vody také příjemné alpské klima.

Na samém východě země si užijete perfektní odpočinek v celoročně otevřených lázních Bioterme. S nimi je propojen Hotel Bioterme ****, který se pyšní certifikátem Slovenia Green Accommodation (Slovinské zelené ubytování). Certifikát zaručuje špičkové hotelové služby založené na udržitelných principech.

Když se řekne slovo „Laško“, mnozí si vybaví slavné slovinské pivo. Město Laško je ale proslulé také díky oblíbeným termálům propojeným s moderním Hotelem Zdravilišče Laško **** . Tyto lázně jsou mezi vyznavači lázeňské péče vyhledávány jak pro blahodárné účinky na zdraví, tak díky příznivým cenám a prvotřídním službám.