Orlické hory: Tipy na výlet a zajímavá místa

Orlické hory jsou malebný kraj s kvaltní sítí značených tras pro cyklysty i pěší. Vypravte se na výlet za lidovou architekturou, historickými památkami krajinou lesů a luk s nádhernými výhledy do českého i polského vnitrozemí. Vyberte jako cíl některý z hradů či zámků nebo objevte největší raritu Orlických hor – dělostřelecké tvrze a řopíky, které byly vybudovány jako součást československého opevnění v letech 1935–1938. Do soutězky Zemská brána se vydejte po stopách bájného loupežníka Ledříčka a v nedalekém Neratově na vás čeká unikátní kostel se skleněnou střechou. V zimě si jedinečnou místní krajinu vychutnáte v lyžařských středistích nebo na upravovaných běžeckých trasách.

Deštné v Orlických horách Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Původně malá těžební obec se sklářskou tradicí, dnes jedno z **nejznámějších středisek rekreace a turistiky v Orlických horách**. To je obec **Deštná**, která leží pod špičákem a její dominantou je kostel svaté Máří Magdalény. Zatímco v létě je obec **ideálním výchozím bodem pro výlety a cykloturistiku**, přes zimu si zde přijdou na své milovníci zimních sportů. Zajímavosti z historie a života v Orlických horách se pak můžete dozvědět ve zdejším **muzeu zimních sportů a řemesel** a pro adrenalinové zážitky je zde připraven také **lanový park**.
Více informací

Rychnov nad Kněžnou Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Rychnov nad Kněžnou je rodným městem spisovatele Karla Poláčka, není tedy divu, že právě do tohoto města je zasazený děj oblíbené knihy **Bylo nás pět**. Na tu odkazuje i sousoší hlavních postav, které můžete vidět v rychnovské Panské ulici. K vidění je tu toho však mnohem více. Vydejte se ke **Starému a Novému zámku**, pokochejte se uměním v **Zámecké obrazárně** a prohlédněte si kostel sv. Havla či kostel Nejsvětější Trojice a Slavín. Pokud nechcete chodit po památkách, zamiřte za zábavou či relaxací. V Rychnově nad Kněžnou si zahrajete **bowling, squash, tenis i badminton**. Zkuste také půjčovnu **motokár a čtyřkolek**, anebo zajděte do **plaveckého bazénu**. Milovníci piva by určitě měli ochutnat **tradiční pivo z místního pivovaru**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 22 tipů

Orlické hory: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 6 NEJzajímavějších rozhleden aneb vydejte se až do oblak

Objevte to NEJ z Česka: 6 NEJzajímavějších rozhleden aneb vydejte se až do oblak

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 14. 4. 2020

Ze které české rozhledny je nejlepší výhled? Která je nejvyšší nebo se stala sama o sobě architektonickým skvostem? Vydejte se s námi do míst, kde je možné získat ten správný nadhled a perspektivu, být blíž přírodě a bezesporu i nebi!

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK