Dovolená v Ligurii

V Ligurii si užijete dovolenou plnou barev. Tyrkysové moře, pastelové domky, blankytně modré nebe a zlatavé slunce - umíte si snad představit lepší léto? Vyberte si pobyt v Ligurii a dopřejte si odpočinek na pláži i poznávání bohaté kultury.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Pestrý region Ligurie má vše, co od letního pobytu čekáte –⁠ krásnou přírodu, bohatý kulturní život a samozřejmě to nejlepší italské jídlo. Když se k tomu přidají nádherné scenérie, na které se nebudete moci vynadívat, k dokonalosti už mnoho neschází. Tak hurá do Itálie!

Prožijte letní idylku v italské Ligurii

Parné léto volá po osvěžení a kde jinde se v Ligurii zchladit než v moři? Třetí nejmenší italský kraj je známý nádherným pobřežím s malebnými zátokami, úžasnými plážemi a skalnatými útesy. Mezi oblíbené pláže patří Albenga, Sanremo, Diano Marina nebo písečné pláže v letovisku Alassio. Kvalita pláží je na vysoké úrovni a Středozemní moře vyniká čistotou. Sáhněte po pobytu u pláže a mějte to za odpočinkem co nejblíže.

Po dni stráveném u vody navštivte jedno z letovisek, které se vyznačují bohatým nočním životem a tou pravou italskou atmosférou. Vyrazit můžete na prohlídku památek, které připomínají dlouhou historii regionu. Nejvíce jich najdete v Janově, kde na váš obdiv čeká architektonický komplex v městské části Strade Nuove ze seznamu UNESCO. Stavte se také na krásném hlavním náměstí Piazza de Ferrari nebo navštivte nejvýznamnější zdejší kostel Santa Maria di Castello. Chuťové pohárky potěšte tradičními těstovinami s bazalkovým pestem Genovese.

Mezi další populární místa v Ligurii patří přístavní město La Spezia. V něm objevíte hrad Castello di San Giorgio ze 13. století a katedrálu Cristo Re dei Secoli. Do zálivu Golfo della Spezia se pak těšte na objevování krásných letovisek, jako je Lerici, Portovenere nebo Sarzana. Vyberte si jeden z wellness pobytů v Ligurii a užijte si jedinečný relax.

Nejkouzelnějším místem je oblast Cinque Terre, která se skládá z pěti vesniček vklíněných do skalnatých útesů. Tyrkysová hladina moře posetá bárkami tvoří v kombinaci s barevnými domky dokonalou podívanou, kterou si nesmíte nechat ujít. Až místní scenérie spatříte, nepřekvapí vás, že jsou vesničky zapsané na seznamu UNESCO. Pokud chcete se svou polovičkou vyrazit na romantickou dovolenou, pak jste možná právě našli svou cílovou destinaci.