Istrie: Tipy na výlet a zajímavá místa

Amfiteátr PulaNejoblíbenější výlet v lokalitě

Největším městem chorvatské oblasti Istrie je Pula. Najdete zde mnoho památek, vévodí jim ale jediná: římský amfiteátr, který je šestý největší na světě. Kromě velikosti je tato římská aréna výjimečná také tím, že jsou její obvodové zdi ze všech římských amfiteátrů nejvíce zachované.

Stavbu vybudovanou z místního vápence započal císař Augustus, pokračoval Flavian a do dnešního eliptického tvaru o rozměrech 100 x 130 m a výšce přes 32 m jej ve druhé polovině 1. st. n. l. nechal přestavět Vespasian. V amfiteátru se pořádaly gladiátorské zápasy a později ve středověku rytířské turnaje. Jeho kapacita byla až 23 tisíc diváků.

V současnosti v aréně během letní sezóny probíhají různé festivaly a kulturní akce. V jeho podzemí se nachází muzeum věnované historii pěstování olivovníků a jejich zpracování.

Otevírací doba:

  • 1.1. - 31.3. denně od 9:00 do 17:00 hodin
  • 1.4. - 30.4. denně od 8:00 do 20:00 hodin
  • 1.5. - 31.5. denně od 8:00 do 21:00 hodin
  • 1.6. - 31.8. denně od 8:00 do 22:00 hodin
  • 1.9. - 30.9. denně od 8:00 do 21:00 hodin
  • 1.10. - 31.10. denně od 8:00 do 20:00 hodin
  • 1.11. - 31.12. denně od 9:00 do 17:00 hodin

Vstupné:

  • 70 HRK/ dospělí
  • 35 HRK/ děti, studenti
Více informací

PulaNejoblíbenější výlet v lokalitě

Chorvatské město Pula je největším městem poloostrova Istrie a zároveň nejstarším městem východního pobřeží Jadranu. Pula je významným dopravním uzlem – z přístavu se kromě chorvatských ostrovů dostanete například do Benátek a nachází se zde také mezinárodní letiště.

V Pule se náchází mnoho historických památek, především z období starověku. Dominantou města je římský amfiteátr z 1. století našeho letopočtu. Jde o jednu z největších a také nejzachovalejších staveb tohoto typu na světě. Kromě římské arény si v Pule můžete prohlédnout chrámy, vítězný oblouk a dvě divadla.

3 km od historického srdce města na poloostrově Verudela najdete velmi oblíbený mořský svět Aquarium Pula. Na vlastní oči zde ve více než 100 akváriích uvidíte přes 250 druhů živočichů. Verudela je současně nejoblíbenějším místem pro koupání. Pláže Ambrela, Brioni a Histria se chlubí modrou vlajkou, která je zárukou jejich kvality.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem14 tipů

Istrie: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet