Přírodní park Učka

Přírodní park Učka se rozkládá ve východní části chorvatského poloostrova Istrie. Nejvyšší horou pohoří je Vojak (1 395 m n. m). Na vrcholu Vojaku stojí rozhledna, z níž je za příznivého počasí vidět Istrie, Kvarnerský záliv, pohoří Bjelolasicy a Velebit ve vnitrozemí, ale třeba i Julské Alpy ve Slovinsku, nebo dokonce italský vrchol Gran Sasso.

Velmi oblíbený je přírodní park mezi milovníky horské turistiky. Nabízí procházky po atraktivních stezkách, svěžích zalesněných úsecích i po větrném hřbetu pohoří. Při výletech zde uvidíte spoustu zajímavostí, jako jsou četné jeskyně a kapličky, ve kterých je možné se v případě potřeby úkryt před nepřízní počasí. Jedním z nejoblíbenějších sportů na Učce je horolezectví, které každoročně do těchto míst láká nejen místní i zahraniční alpinisty a nadšence skalního lezení. Nejodvážnější návštěvníci pak využívají příznivé vzdušné proudy na vrcholcích Učky k paraglidingu.

Lokální lahůdkou, kterou zde můžete při dovolené ochutnat, jsou jedlé kaštany. V okolí Učky se pravidelně pořádají gastronomické festivaly zasvěcené pokrmům z kaštanů.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Istrie

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet