Dolní Rakousko: Tipy na výlet a zajímavá místa

V Dolních Rakousech na vás kromě nádherné přírody čeká i spousta netradičních zážitků. Nezapomenutelný dojem ve vás zanechá plavba po největším podzemním jezeře v Evropě Hinterbrühl. V Reblauském expresu s dieselovou lokomotivou a vinným šenkem se vydáte skrze malebnou krajinu na nostalgickou cestu časem. Během plavby po řece Dunaj můžete obdivovat nádherné údolí Wachau zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Při relaxaxi v Římských termálních lázních v Badenu se nad vámi bude vznášet největší prosklená střecha v Evropě. K oblíbeným cílům výletů patří rašeliniště a mokřady přírodního parku Unterwasserreich a Medvědí les v Arbesbachu.

Vídeň Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Vídeň je městem, kde nemáte šanci se nudit. Někdejší hlavní město Habsburské monarchie vám nabízí nespočet zajímavostí od kulturních až po ty historické. K tomu navíc nechybí ani příjemná atmosféra, parky plné zeleně a romantické kavárny s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a dortem Sacher. Prohlídku centra začněte u Stephansplatzu s dominantou katedrály, projděte kolem Albertiny a Kohlmarkt až k Hofburgu, sídlu císařů. Dále nevynechejte Michaelerplatz s krásnými kostely a projděte se kolem Rathausu a Parlamentu.
Více informací

Zámek Schönbrunn a ZOO Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Nenechte si ujít bývalou letní rezidenci císařovny Sisi. Jeden z největších barokních zámků v Evropě láká svými interiéry a především rozlehlými zahradami s množstvím staveb, palmovým skleníkem, labyrintem Irrgarten a také zoologickou zahradou, kde můžete vidět třeba ohrožené Pandy velké. V Schönbrunnu si zkrátka můžete užít celý den, ať už hledáte jen romantickou procházku v zahradách nebo se chcete zabavit s dětmi.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 16 tipů

Dolní Rakousko: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK