Dolní Rakousko: Tipy na výlet a zajímavá místa

V Dolním Rakousku na vás kromě nádherné přírody čeká i spousta netradičních zážitků. Nezapomenutelný dojem ve vás zanechá plavba po největším podzemním jezeře v Evropě Hinterbrühl. V Reblauském expresu s dieselovou lokomotivou a vinným šenkem se vydáte skrze malebnou krajinu na nostalgickou cestu časem. Během plavby po řece Dunaj můžete obdivovat nádherné údolí Wachau zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Při relaxaci v Římských termálních lázních v Badenu se nad vámi bude vznášet největší prosklená střecha v Evropě. K oblíbeným cílům výletů patří rašeliniště a mokřady přírodního parku Unterwasserreich a Medvědí les v Arbesbachu.

VídeňNejoblíbenější výlet v lokalitě

Vídeň je město, kde nemáte šanci se nudit. Někdejší hlavní město Habsburské monarchie a dnešní hlavní město Rakouska vám nabízí nesčetné množství zajímavostí –⁠ od kulturních až po ty historické. K tomu nesmí chybět ani příjemná atmosféra pestré metropole, parky plné zeleně a slavné kavárny s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a dortem Sacher.

Co musíte ve Vídni vidět?

  • Stephansplatz s dominantou katedrály
  • Hofburg, kde kdysi sídlili císaři
  • zámek Schönbrunn s okouzlujícími zahradami, parky, skleníky i zoologickou zahradou
  • Muzeum moderního umění či Leopoldovo muzeum s uměleckými sbírkami mezinárodního významu
  • Zábavní park Práter s proslulým ruským kolem

Dále nevynechejte Michaelerplatz s krásnými kostely a projděte se okolo Rathaus a Parlamentu.

Více informací

Vídeňská radnice a parlamentNejoblíbenější výlet v lokalitě

Jen kousek od sebe najdete dvě významné státnické budovy. Od skvostné neogotické radnice je to jen pár desítek metrů k rakouskému parlamentu, který je pro změnu inspirován řeckým starověkým stavitelstvím. Aby toho nebylo málo, tak na dohled máte také majestátní Hofburg, původní sídlo Habsburků a celého Rakouska-Uherska, nebo Přírodovědné a Uměleckohistorické muzeum.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem20 tipů

Dolní Rakousko: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Rakouské lázně: Kam vyrazit za dokonalou relaxací?

Rakouské lázně: Kam vyrazit za dokonalou relaxací?

  • CESTOVATELSKÉ RADY A TIPY
  • 13. 11. 2017

Přemýšlíte o relaxační dovolené? Pak jste na správné adrese, protože právě Rakousko vám kromě krásné přírody nabízí také desítky termálních lázní a wellness komplexů, kde si zaručeně odpočinete. Pojďme se společně seznámit s těmi nejoblíbenějšími.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet