Dovolená v Debrecínu

Vypravte se za poznáním i relaxem do Debrecínu! Druhé největší maďarské město proslavily debrecínské párky, nenechte se ale zmást, tato metropole má vysokou historickou i kulturní hodnotu, která sahá daleko za gastronomické dobroty. Vyberte si pobyt v Debrecínu, obdivujte místní architektonické skvosty a relaxujte v lázních.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Druhé největší maďarské město vás zve na prohlídky svých historických skvostů i ochutnávku tradiční kuchyně. Dá se říct, že vás tu čeká snad vše kromě nudy. Tu totiž při pobytu v Debrecíně určitě nepotkáte. Množství vyžití, památek a atrakcí se postará o to, že nebudete vědět, kam dřív.

Pobyt v Debrecíně je vstupenkou do historie i do tajů maďarské kuchyně

Jaká je vaše ideální představa o dovolené? Poznávání slavných památek i skrytých zákoutí, procházky městem se zastávkami na dobré jídlo a navrch trochu relaxu v lázních? Tak přesně takový pobyt vás čeká v Debrecíně. „Kalvínský Řím“, jak se Debrecínu přezdívá, vás překvapí bujarým kulturním životem, širokými ulicemi a velkou tržnicí s tradičními specialitami a suvenýry.

Památek najdete v Debrecíně celou řadu. Prohlédněte si alespoň některé z 25 kalvínských kostelů, třeba i ten vůbec největší v celé zemi. Velký kostel opravdu dostává svému názvu. Obří žlutou stavbu nemůžete přehlédnout. Stojí na Kossuthově náměstí a návštěvníky láká na výstup k největšímu maďarskému zvonu. Nevynechejte ani muzeum s modely kostelů a terasu s překrásným výhledem na město.

Z dalších památek stojí za zmínku neoklasicistní Dériho muzeum s uměleckými a etnografickými sbírkami, dále vodní věž Nagyerdei s výhledem nebo nejstarší maďarský hotel Aranybika. Za zážitky s dětmi se vypravte do Velkého lesa, kde vás kromě krásné procházky čeká i debrecínská zoo.

Do maďarské metropole se jezdí také za relaxem. Vyberte si pobyt s wellness a odpočívejte v místních lázních. Tradiční lázeňskou péči tu nečekejte, tady jsou totiž lázně pojaté mnohem zábavněji! Objevíte tu zábavní vodní park s bazény s termální vodou. Chybět nebudou skluzavky, tobogány ani vířivka a další procedury.