Město Orebič

Chorvatské městečko Orebič se schovává pod horským masivem na poloostrově Pelješac v jižní Dalmácii. Tento malebný přístav uprostřed krásné přírody láká aktivní sportovce i milovníky nerušeného relaxu na pláži. Vykoupete se tu v průzračném moři, podél kterého se táhne celá řada písečných nebo oblázkových pláží. Samotáři ocení tiché zátoky, baviči zase blízkost turistického zázemí v podobě restaurací a barů, kde okoštujete výtečné regionální víno a výbornou středomořskou kuchyni.

Orebič vám však nabídne víc než odpočinek u vody. V centru městečka budete obdivovat starobylé vily dávných kapitánů, nasajete místní romantickou atmosféru a prohlédnete si působivý klášter Panny Marie Andělské ze 14. století. Nouze nebude ani o výletní cíle. Z přístavu vyplouvají lodě třeba na nedalekou Korčulu, skvělé příležitosti vás čekají také v horách nad městem.

Kam se v Orebiči a okolí podívat?

  • klášter Panny Marie Andělské
  • ostrov Korčula
  • pláž Divna
  • vrchol Sveti Ilija
  • Muzeum námořnictví
  • letovisko Trpanj
  • rybářská vesnice Kučiště

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Střední Dalmácie, Ostrov Korčula, Dalmácie, Chorvatské ostrovy,

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet