Chorvatské ostrovy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Město OrebičNejoblíbenější výlet v lokalitě

Chorvatské městečko Orebič se schovává pod horským masivem na poloostrově Pelješac v jižní Dalmácii. Tento malebný přístav uprostřed krásné přírody láká aktivní sportovce i milovníky nerušeného relaxu na pláži. Vykoupete se tu v průzračném moři, podél kterého se táhne celá řada písečných nebo oblázkových pláží. Samotáři ocení tiché zátoky, baviči zase blízkost turistického zázemí v podobě restaurací a barů, kde okoštujete výtečné regionální víno a výbornou středomořskou kuchyni.

Orebič vám však nabídne víc než odpočinek u vody. V centru městečka budete obdivovat starobylé vily dávných kapitánů, nasajete místní romantickou atmosféru a prohlédnete si působivý klášter Panny Marie Andělské ze 14. století. Nouze nebude ani o výletní cíle. Z přístavu vyplouvají lodě třeba na nedalekou Korčulu, skvělé příležitosti vás čekají také v horách nad městem.

Kam se v Orebiči a okolí podívat?

  • klášter Panny Marie Andělské
  • ostrov Korčula
  • pláž Divna
  • vrchol Sveti Ilija
  • Muzeum námořnictví
  • letovisko Trpanj
  • rybářská vesnice Kučiště
Více informací

Sýrárna GligoraNejoblíbenější výlet v lokalitě

Každý milovník dobrého jídla by měl během návštěvy chorvatského ostrova Pag ochutnat znamenitý Paški sir (Pažský sýr). Tato delikatesa bývá označována za nejlepší chorvatský sýr a mnohé prestižní gastronomické žebříčky jej řadí k 10 nejlepším sýrům celého světa. Paški sir se vyrábí z mléka ovcí, které se pasou na loukách a kamenitých svazích po celém ostrově a narazit na ně můžete opravdu všude. Produkci sýra se na Pagu věnuje spousta rodin a farem. Tím nejznámějším je beze sporu světově známá sýrárna Gligora.

V malebné obci Kolan můžete navštívit jak její obchůdek, tak nahlédnout pod pokličku výrobního procesu během exkurze v provozu sýrárny. Kromě tradičního Paškiho siru produkuje Gligora mnoho dalších druhů sýrů od klasických až po nevšední dobroty, které jinde neochutnáte.

Otevírací doba:

  • denně (mimo neděli) od 10:00 do 16:00 hodin
  • komentované prohlídky sýrárny začínají vždy v 11:00 a 13:00 hodin.
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Chorvatské ostrovy: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet