Beskydy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Kraj frgálů, valašské kyselice a slivovice vás uchvátí nejen svou nádhernou přírodou plnou lesů, hor a bystřin. Jako na dlani Beskydy uvidíte z nejvyššího místního vrcholu Lysá Hora či z bájné hory Radhošť. Přes tento vrchol se dostanete na nejoblíbenější turistické středisko oblasti – Pustevny. Odtud vede nadzemní panoramatická Stezka Valašska, jejíž součástí je 150 metrů dlouhý skleněný chodník. Během putování můžete narazit i na sochu pohanského boha Radegasta, která je symbolem celého Moravskoslezského kraje. K magickým a dosud ne tolik známým místům patří Satinské vodopády. Jedinečný zážitek si odnesete z návštěvy muzea Tatry v Kopřivnici, kde na vás čeká nejen expozice o automobilech, ale například i stálá výstava o Daně a Emilovi Zátopkových. V zimě je v provozu řada lyžařských středisek a běžeckých tras.

Pustevny Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Vyšlápněte si kopec (nebo se nechte pohodlně vyvést lanovkou až nahoru) a obdivujte **unikátní dřevěné stavby ve stylu lidové architektury od slovenského architekta Dušana Jurkoviče**. Najdete zde horskou **chalupu Maměnka a také Libušín**, který se nyní dočká obnovy po požáru v roce 2014. Místo je pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili a patří k němu také sto let stará hojně zdobená **dřevěná valašská zvonička**.
Více informací

Stezka Valaška Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Také Valašsko má svoji stezku v korunách stromů. Najdete ji v beskydské středisku **Pustevny a jmenuje se Stezka Valaška**. Projdete se po trase o délce necelých 400 m, v nejvyšším bodě je stezka 15,2 m od země. Na návštěvníky čekají nádherné výhledy do krajiny, jediný lanový chodník v Česku i **nejdelší skleněná lávka, tzv. skywalk v Evropě**. Děti se můžou těšit na trampolíny a třípatrové hřiště s prolézačkami.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 33 tipů

Beskydy: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

  • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
  • 16. 3. 2020

Proč se hnát k moři, když doma je tak krásně? Vyrazte letos v létě na dovolenou po Česku a poznejte to nejlepší z našich hor a měst. Poradíme, kam za koupáním, turistikou i historickými památkami. Stále máte co objevovat.

Prodloužený víkend v červenci, aneb zahajte letní sezónu koupání, výletů a zmrzlin

Prodloužený víkend v červenci, aneb zahajte letní sezónu koupání, výletů a zmrzlin

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 16. 1. 2020

Využijte prodlouženého víkendu, který bude mít tři dny, a to díky červencovému státnímu svátku, který letos připadá na pondělí. Vyrazte do evropských lázní za odpočinkem, do měst za kulturou, ale i do o poznání chladnějších lesů a hor.

Kam na běžky? Nejlepší běžkařské trasy v Beskydech

Kam na běžky? Nejlepší běžkařské trasy v Beskydech

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 20. 2. 2019

Rádi vyrážíte na běžky na Moravu? Máme pro vás tipy na běžecké tratě v celých Beskydech. Poradíme vám místa pro začátečníky i pokročilé lyžaře, navíc kde zaparkovat nebo kde se najíst.

Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 16. 1. 2019

Hory jsou zasypané sněhem, vleky v plném proudu a vy už se také chystáte na lyže. Jenže kam na hory s celou rodinu? Poradíme vám, kde se dá s dětmi nejen lyžovat, ale kde je můžete vzít na zajímavé výlety a sami si dopřát relaxaci.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK