Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Beskydy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Kraj frgálů, valašské kyselice a slivovice vás uchvátí nejen svou nádhernou přírodou plnou lesů, hor a bystřin. Jako na dlani Beskydy uvidíte z nejvyššího místního vrcholu Lysá Hora či z bájné hory Radhošť. Přes tento vrchol se dostanete na nejoblíbenější turistické středisko oblasti – Pustevny. Odtud vede nadzemní panoramatická Stezka Valašska, jejíž součástí je 150 metrů dlouhý skleněný chodník. Během putování můžete narazit i na sochu pohanského boha Radegasta, která je symbolem celého Moravskoslezského kraje. K magickým a dosud ne tolik známým místům patří Satinské vodopády. Jedinečný zážitek si odnesete z návštěvy muzea Tatry v Kopřivnici, kde na vás čeká nejen expozice o automobilech, ale například i stálá výstava o Daně a Emilovi Zátopkových. V zimě je v provozu řada lyžařských středisek a běžeckých tras.

Pustevny Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Vyšlápněte si kopec (nebo se nechte pohodlně vyvést lanovkou až nahoru) a obdivujte unikátní dřevěné stavby ve stylu lidové architektury od slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Najdete zde horskou chalupu Maměnka a také Libušín, který se nyní dočká obnovy po požáru v roce 2014. Místo je pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili a patří k němu také sto let stará hojně zdobená dřevěná valašská zvonička.

Více informací

Beskydy Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Malebné Moravskoslezské Beskydy se, jak název napovídá, nachází na pomezí Moravy a Slezska, a mezi návštěvníky se těší čím dál větší oblíbenosti. Není divu - hory a lesy, památky, krásná příroda i spousta aktivit - Beskydy mají opravdu co nabídnout.

Co určitě musíte vidět v Beskydech:

 • Lysá hora
 • Pustevny
 • Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Turisté a cyklisté by si ale neměli nechat ujít ani vrchol Velkého Javorníku, Bílou či Radhošť se sochou bájného Radegasta, milovníci památek a historie zase Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Štramberk neboli Valašský betlém, hrad Hukvaldy či Frýdecký zámek. Významným je také město Příbor, kde se narodil lékař-neurolog a zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud a kde se také dodnes nachází jeho rodný dům.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 61 tipů

Beskydy: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety ve Sport Art Centrum Hotelu **** v Beskydech

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety ve Sport Art Centrum Hotelu **** v Beskydech

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 15. 12. 2022

Vydejte se spolu se Zuzkou, členkou našeho Travelking týmu, do Beskyd. Konkrétně do Sport Art Centrum Hotelu ****. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

 • ČESKO
 • 29. 4. 2021

Proč se hnát k moři, když doma je tak krásně? Vyrazte letos v létě na dovolenou po Česku a poznejte to nejlepší z našich hor a měst. Poradíme, kam za koupáním, turistikou i historickými památkami. Stále máte co objevovat.

Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Beskydech?

Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Beskydech?

 • KAM SE VYDAT NA VÍKEND?, CESTOVATELSKÉ RADY A TIPY
 • 28. 4. 2021

Vydejte se prozkoumat Beskydy, tedy jejich českou část. Kromě klasických výletů na Radhošť a k Pustevnám určitě nevynechte ani místní vodopády, vodní nádrže, jeskyně, aquaparky, rozhledny, zříceninu hradu Hukvaldy nebo třeba štramberské uši.

Výlety do přírody jsou stále povolené. Kam v Česku na výlet či zajímavou procházku?

Výlety do přírody jsou stále povolené. Kam v Česku na výlet či zajímavou procházku?

 • ČESKO
 • 22. 12. 2020

V městském parku kousek za domem už máte vyšlapanou cestičku a na dalších oblíbených místech v okolí je vždy příliš mnoho lidí? Máme pro vás tipy na méně tradiční místa ve všech krajích České republiky, kam se vydat na procházku či výlet.

To nejlepší z Beskyd – objevte nejkrásnější turistické trasy, památky i místní speciality

To nejlepší z Beskyd – objevte nejkrásnější turistické trasy, památky i místní speciality

 • ČESKO, OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
 • 18. 9. 2020

Poznejte to nejlepší z Beskyd díky naším tipům na výlet. Objevte s námi nejkrásnější turistické i cyklistické trasy, nejzajímavější památky a poznejte to nejlepší z tradiční kuchyně, abyste si pobyt v Beskydech mohli skutečně vychutnat.