Pobyt s degustací vína

Užijte si dovolenou všemi smysly. Vyberte si pobyt s degustací a vydejte se na místa zalitá sluncem, kde na vás čeká pouze klid, pohoda a idylická krajina posetá vinicemi. Zamilujte se do Moravy, objevte krásy Čech nebo vycestujte za hranice a poznejte vinařskou kulturu Evropy.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Rustikal *** nás srdečně přivítal na jižní Moravě, která je vyhlášená svou přátelskou a veselou atmosférou. Skutečně tomu tak je a personál i prostory hotelu tento dojem jen umocnily. Kvalitně se tu najíte, vyspíte a zajímavé vyžití v okolí nemá konce. Výborné čerstvé potraviny a nápoje jsou samozřejmostí. Součástí hotelu je i bowling a pivovar, takže není určený jen pro vinařské zájezdy, najde se tu zkrátka něco pro každého.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodní tým


S pěstováním vína je neodmyslitelně spjata jižní Morava, kterou zdobí dlouhé lány vinic, levandulová pole a stovky vinných sklípků. Velké oblibě se mezi milovníky nápoje králů těší zejména Mikulov a jeho okolí. Pozornost si však zaslouží i Vinařská oblast Čechy, dělící se na Mělnickou a Litoměřickou vinařskou oblast. Hlavním městem vína Čech je Mělník, pyšnící se dlouholetou tradicí.

Jak vypadá vinařská kultura za hranicemi?

Za vínem a odpočinkem se vyplatí vycestovat například do Maďarska, do lázeňského městečka Eger. Přes den můžete relaxovat v léčebných pramenech, večer pak objevovat krásy historického města a ochutnávat lahodná vína.

Přestože je malou vinařskou zemí, pyšní se Slovensko bohatou historií. Nejstarší vinařskou oblast najdete v jihozápadní části země, na jižních svazích Malých Karpat. Avšak pokud nechcete příliš cestovat, stačí se vydat do Bratislavy. V hlavním městě se každoročně koná několik slavností – Festival mladého vína, nejrůznější hody i několik vinobraní.