Maribor: Tipy na výlet a zajímavá místa

MariborNejoblíbenější výlet v lokalitě

Druhé největší město Slovinska se může pochlubit nejvyšším počtem slunečních dní v roce, nejstarší vinnou révou na světě a rozmanitými možnostmi trávení volného času. Maribor se nachází na severovýchodě země a ukrývá mnoho historických, kulturních a ve svém okolí i přírodních klenotů. Objevíte tu třeba Mariborský hrad, Dům Staré révy, ve kterém sídlí muzeum vína, nebo starou renesanční radnici na Hlavním náměstí.

Maribor však není proslulý jen celou řadou památek, ale také kvůli vyhlášenému vínu, které zraje v okolí na prosluněných vinicích. Patříte-li mezi milovníky kvalitního vína, dovolenou v těchto končinách si rozhodně užijete. Okouzlí vás také malebné okolí Mariboru, který se rozprostírá na úpatí pohoří Pohorje. Až si prohlédnete historické centrum města, můžete se vydat do procházku do přírody nebo se vypravit na lyže do největšího ski areálu ve Slovinsku.

Co v Mariboru rozhodně neminout?

  • Dům staré révy - nejstarší vinný keř na světě, muzeum a degustace
  • Mariborský hrad - bývalé sídlo šlechty
  • Hlavní náměstí se starou radnicí a stará čtvrť Lent
  • Vinagovy sklepy - největší vinný sklep ve Slovinsku
  • vyhlídkové místo Pyramida mezi vinicemi
  • katedrála sv. Jana Křtitele
Více informací

Ski areál Mariborsko PohorjeNejoblíbenější výlet v lokalitě

Ve Ski areálu Mariborsko Pohorje vám nebude vůbec nic chybět. V největším lyžařském středisku ve Slovinsku vás čeká neuvěřitelných 42 kilometrů sjezdových tratí. Na své si přijdou profesionální lyžaři i rodiny s dětmi, které vyhledávají poklidné zimní radovánky. Zastoupení tu totiž mají všechny obtížnosti sjezdovek, včetně těch černých. Pohodlně až na vrchol se dostanete jednou z 6 lanovek nebo 16 vleků. Potěšeni budou také běžkaři, kteří se zde mohou prohánět po 27 kilometrech upravených stop vedoucích skrz kouzelné horské prostředí. Aby toho nebylo málo, mariborský ski areál se chlubí ještě nejdelší osvětlenou sjezdovkou na světě, která měří 7 kilometrů a která je zárukou nezapomenutelného večerního lyžování.

Výhodou Ski areálu Mariborsko Pohorje je také jeho poloha. Nachází se jen pár kilometrů od slovinského města Maribor, odkud sem vyráží městský bus. Daleko pak není ani od českých hranic, a tak sem můžete vyrazit s celou rodinou a užít si nejen lyžování, ale i krásnou přírodu v okolí.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem4 tipů

Maribor: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet