Využijte slevový kód ONADNES a získejte slevu 7 % na všechny pobyty! Více informací najdete zde.

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Maribor: Tipy na výlet a zajímavá místa

Maribor Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Druhé největší město Slovinska se může pochlubit nejvyšším počtem slunečních dní v roce, nejstarší vinnou révou na světě a rozmanitými možnostmi trávení volného času. Maribor se nachází na severovýchodě země a ukrývá mnoho historických, kulturních a ve svém okolí i přírodních klenotů. Objevíte tu třeba Mariborský hrad, Dům Staré révy, ve kterém sídlí muzeum vína, nebo starou renesanční radnici na Hlavním náměstí.

Maribor však není proslulý jen celou řadou památek, ale také kvůli vyhlášenému vínu, které zraje v okolí na prosluněných vinicích. Patříte-li mezi milovníky kvalitního vína, dovolenou v těchto končinách si rozhodně užijete. Okouzlí vás také malebné okolí Mariboru, který se rozprostírá na úpatí pohoří Pohorje. Až si prohlédnete historické centrum města, můžete se vydat do procházku do přírody nebo se vypravit na lyže do největšího ski areálu ve Slovinsku.

Co v Mariboru rozhodně neminout?

  • Dům staré révy - nejstarší vinný keř na světě, muzeum a degustace
  • Mariborský hrad - bývalé sídlo šlechty
  • Hlavní náměstí se starou radnicí a stará čtvrť Lent
  • Vinagovy sklepy - největší vinný sklep ve Slovinsku
  • vyhlídkové místo Pyramida mezi vinicemi
  • katedrála sv. Jana Křtitele
Více informací

Dům staré révy v Mariboru Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Chcete vidět nejstarší vinnou révu na světě? Pak se stavte u Domu staré révy v Mariboru, kde se pne více než 400 let starý keř, známý jako Stara trta. Tento unikát, který je pýchou mariborských ulic, byl zapsán i do Guinessovy knihy rekordů. V domě najdete také muzeum, které se staré révě věnuje a přináší mnoho zajímavých informací o její historii a významu.

Víno z této révy se podává při zvláštních příležitostech, a tak pravděpodobně nebudete mít možnost tuto vzácnost ochutnat, nepatříte-li zrovna mezi vysoké státníky. Nemějte ale strach, o sklenku dobrého vína nepřijdete. Zúčastněte se degustace a vyzkoušejte jiná významná vína z Mariboru a jeho slunečného okolí.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 4 tipů

Maribor: Tipy na výlet