Světoznámé termální lázně Hévíz budete mít jen na 15 minut chůze od ubytování. V útulných apartmánech hotelu Főnix Club Hotel & Wellness *** vás navíc čeká lahodná polopenze, neomezený vstup do hotelového wellness či láhev skvělého vína. V místní termální vodě se uvolní i ten největší workoholik.

Termální jezero Hévíz Tip na výlet

Navštivte nejoblíbenější termální jezero v Maďarsku Hévíz o rozloze 4,4 ha s léčivými účinky, kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi. Jezero je označeno za národní přírodní památku.

Jezero je největším termálním jezerem v Evropě a tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795. Teplota kolem 30 °C umožňuje celoroční provoz lázní. Voda tryská z hloubky 38 metrů a díky tomu se obměňuje každé tři dny a je velmi bohatá na minerály. Velkou zajímavostí na jezeře jsou také lekníny s krásným červeným květem.

Otevírací doba jezera je každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Celodenní vstupné zakoupíte za výhodnou cenu 4 500 HUF (cca 450 Kč).

Více informací

Dva apartmánové domy pro ještě větší komfort

Jen 15 minut chůze od světoznámých termálních lázní Hévíz objevíte tichou vilovou čtvrť s hotely Főnix Club Hotel & Wellness ***. V jeho komfortních a příjemně zařízených apartmánech zažijete dokonalou pohodu. Zdejší apartmány jsou rozděleny do dvou sousedních budov:

  • V budově A vám bude k dispozici restaurace v přízemí a 6 apartmánů pro 2 až 4 osoby na patře. Všechny apartmány kromě jednoho jsou vybaveny prostornou ložnicí, obývacím pokojem s možností přistýlky, a samostatnou koupelnou.
  • Apartmány v budově B jsou určeny pro až 4 osoby. Najdete v nich útulnou ložnici, obývací pokoj, kuchyňku a samostatnou koupelnu se sprchou. Potěší vás i vlastní balkon.

Panoramatický výhled z restaurace i wellness

Restaurace v hotelu Főnix Club Hotel & Wellness *** s nádherným výhledem na Hévíz nabízí to nejlepší z maďarské i mezinárodní kuchyně. Každé ráno mezi 8:00 a 10:00 si tu pochutnáte na vydatných snídaních podávaných formou bufetu. Během dne si zas můžete vybrat vaše oblíbené jídlo nebo vyzkoušet něco nového z jídelního lístku. K podávaným specialitám se skvěle hodí výborná místní vína.

Perfektní odpočinek si můžete dopřát i v hotelovém wellness. Čeká na vás krytý bazén s panoramatickým výhledem na celý Hévíz i okolí a s teplotou vody kolem 28 °C. Nechybí ani vířivka a finská sauna. V hotelu si také můžete vybrat jednu z bohaté nabídky masáží a zažít skutečně dokonalý relax.

Főnix Club Hotel & Wellness Hévíz ***

Dr. Babócsay utca 54., Hévíz
Maďarsko

+36 83 200 298

fonixhotel.direkt@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 15 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,3 km
Vzdálenost od jezera
3 km
Zastávka
0,6 km

Tipy na výlet

Hévíz Museum Collection

Muzeum v Hévízu (Helytörténeti Gyűjtemény Hévíz) bylo založeno v roce 2004. Návštěvníci slavných lázní tak mají možnost dozvědět se víc o jejich historii, i poznat významné osobnosti této oblasti. V muzeu najdete jak stálé expozice, tak ty dočasné - zpravidla se tady vystavují díla současných umělců a lokálních autorů.

Hévíz Museum Collection

Muzeum v Hévízu (Helytörténeti Gyűjtemény Hévíz) bylo založeno v roce 2004. Návštěvníci slavných lázní tak mají možnost dozvědět se víc o jejich historii, i poznat významné osobnosti této oblasti. V muzeu najdete jak stálé expozice, tak ty dočasné - zpravidla se tady vystavují díla současných umělců a lokálních autorů.

Keszthely

Městečko na břehu Balatonu je častým výletním cílem rekreantů každého věku. Naleznete v něm totiž nespočet různých zajímavosti a možností trávení volného času. Navštivte třeba Balaton Museum, muzeum panenek či marcipánu nebo místní palác Festetics, ve kterém se často pořádají různé výstavy a jiné zajímavé akce.