Kranjska Gora: Tipy na výlet a zajímavá místa

Jezero JasnaNejoblíbenější výlet v lokalitě

Bronzová socha Zlatoroga u průzračně vodní hladiny –⁠ tato scenérie se stala jedním ze symbolů slovinských krás. Jezero Jasna tvoří dvě vzájemně propojená jezera na soutoku řek Velika a Mala Pišnica. Mohutné štíty alpských vrcholků v pozadí tyrkysové vodní hladiny vytvářejí mimořádně nádhernou podívanou. Toto jedinečné místo najdete na úpatí Julských Alp kousek od oblíbeného turistického střediska Kranjska Gora.

U jezera Jasna se můžete procházet panenskou přírodou, odpočívat na jeho březích a pokud patříte mezi otužilce, nic vám nebrání se ani smočit v jeho chladných vodách. V oblopujícím Triglavském národní parku na vás čekají nekonečné možnosti vyžití. Turistika, cyklistika, lyžování, ale i relax s nepřekonatelným výhledem –⁠ to všem vám Kranjska Gora se smaragdovou vodní hladinou může nabídnout.

Více informací

Slovinské Korutany (Koroška)Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Oblast Slovinských Korutan neboli Koroška se rozkládá na severu země u hranic s Rakouskem. Region známý svou krásnou hornatou krajinu a hustými lesy vyhledávají především aktivní turisté, kteří se sem těší na pěší túry a horskou cykloturistiku.

Nejzajímavějším místem je Globální Geopark Karavanke ze seznamu UNESCO, který se ukrývá v nitru hory Peca. Podzemní království bývalých dolů můžete pozorovat z vláčku, který jím projíždí, anebo se do jeho útrob vydat netradičně na kajaku či na kole. Další z populárních lokalit je povodí řeky Drávy, kterým vede příjemná cyklostezka, jež se právem řadí mezi nejkrásnější v Evropě.

Ať už se na kole či pěšky vydáte v tomto kraji kamkoliv, budou vás provázet výhledy na zvlněnou krajinou. Svou dovolenou můžete okořenit špetkou adrenalinu, jako je tandemový paragliding nebo návštěva bikeparku.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem3 tipů

Kranjska Gora: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet