Savinjské Alpy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Městečko KamnikNejoblíbenější výlet v lokalitě

Malebné slovinské městečko Kamnik je bránou do Savinjských Alp. Nachází se nedaleko hlavního města Lublaň, a tak je častým turistickým cílem. Jelikož patří mezi nejstarší slovinská města, má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. V historickém centru se nachází několik barevných barokních staveb. Přítomnost bavorské šlechty v Kamniku připomínají dvě hradní zříceniny, tyčící se nedaleko města. Z dalších pamětihodností stojí za zmínku hrad Zaprice, který dnes souží jako muzeum. V ulicích města narazíte také na františkánský klášter.

Půvabné je i okolí tohoto okouzlujícího města. Romantická podívaná se vám ukáže na vrcholu Planina, kde v nadmořské výšce 1 560 metrů stojí malý kostelík. Kamnik je také neodmyslitelně spjat s Velikou Platinou a pasteveckou tradicí. Na tuto náhorní plošinu se můžete vydat po svých nebo využít lanovku.

Více informací

Zřícenina hradu Stari Grad nad KamnikemNejoblíbenější výlet v lokalitě

V blízkosti slovinského historického města Kamnik se tyčí zřícenina hradu Stari Grad. Vypíná se na strmém kopci Krniška v nadmořské výšce 585 metrů. První zmínka o hradu pochází již z 12. století, v 16. století však začal chátrat a dnes z něj zbyly pouhé trosky. Částečně se zachovala jižní stěna s třemi vchody a palebnými liniemi a také základy obranné věže. Na vrcholu stojí také horská chata, ve které se můžete občerstvit.

Z Kamniku se ke Starému Gradu dostanete asi za hodinu chůze. Z kopce budete mít pěkný výhled na městečko Kamnik a okolní přírodní krásy. Po návštěvě zříceniny se můžete vydat do Savinjských Alp, třeba na proslulou Velikou Planinu, kam vede také lanovka.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Savinjské Alpy: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik ****

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik ****

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 20. 7. 2023

Vydejte se spolu s Nikolou, členkou našeho Travelking týmu, do Slovinska Konkrétně do Hotelu Terme Snovik **** v Savinjských Alpách. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet