Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Savinjské Alpy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Městečko Kamnik Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Malebné slovinské městečko Kamnik je bránou do Savinjských Alp. Nachází se nedaleko hlavního města Lublaň, a tak je častým turistickým cílem. Jelikož patří mezi nejstarší slovinská města, má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. V historickém centru se nachází několik barevných barokních staveb. Přítomnost bavorské šlechty v Kamniku připomínají dvě hradní zříceniny, tyčící se nedaleko města. Z dalších pamětihodností stojí za zmínku hrad Zaprice, který dnes souží jako muzeum. V ulicích města narazíte také na františkánský klášter.

Půvabné je i okolí tohoto okouzlujícího města. Romantická podívaná se vám ukáže na vrcholu Planina, kde v nadmořské výšce 1 560 metrů stojí malý kostelík. Kamnik je také neodmyslitelně spjat s Velikou Platinou a pasteveckou tradicí. Na tuto náhorní plošinu se můžete vydat po svých nebo využít lanovku.

Více informací

Ski areál Krvavec Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Toužíte po zimních radovánkách v nádherném prostředí? Vyzkoušejte slovinský Ski areál Krvavec, který je se svými 22 sjezdovkami na 30 kilometrech druhým největším lyžařským areálem v celém Slovinsku. Nachází se asi 25 kilometrů od hlavního města Lublaň v Kamnicko-Savinjských Alpách.

Zalyžujete si tu na skvěle upravených svazích prozářených sluncem a užijete si panoramatické výhledy na dechberoucí vrcholky Alp v okolí. Sjezdovky vedou z vrcholů Krvavec a Zvoh do údolí mezi nimi, jsou převážně červené, troufnout si však můžete i na 8 km černých sjezdů. Na kopec vás vyveze jedna z jedenácti lanovek a vleků. Nechybí ani snow park s délkou 800 metrů a šesti skoky.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 9 tipů

Savinjské Alpy: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik ****

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik ****

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 20. 7. 2023

Vydejte se spolu s Nikolou, členkou našeho Travelking týmu, do Slovinska Konkrétně do Hotelu Terme Snovik **** v Savinjských Alpách. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.