Ostrov Krk: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ostrov Krk Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Ostrov Krk patří k největším ostrovům Chorvatska. Destinace je oblíbená pro svou dostupnost – ostrov je s pevninou spojen mostem a také pro nádherné a dlouhé pláže. Ty jsou někde oblázkové a v některých místech písečné. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Některé se nacházejí přímo v letoviscích, jiné můžete navštívit autem při výletech po ostrově a užít si tak klidné koupání v blízkosti úchvatné přírody.

Tradičním cílem turistů na ostrově Krk je letovisko Baška v jižním zálivu ostrova. Zdejší krásná písčito-oblázková pláž o délce 1,8 km byla oceněná i Modrou vlajkou. Kromě skvělého koupání a možností nejrůznějších vodních sportů je Baška také skvělým místem pro výlety. Na ostrově ostatně vede 300 km značených turistických a cyklistických tras. Najdete zde i majestátní hory, ze kterých je fantastický výhled na pevninu a blízký ostrov Rab.

Na jihozápadním pobřeží ostrova se nacházejí historické město a přístav Krk. Během jeho návštěvy nejvíc upoutají mohutné městské hradby, po jejichž části se můžete projít a pokochat se výhledy na město. Hlavní historickou památkou města je mariánská katedrála, která připomíná na dávnou historii celého ostrova.

Více informací

Hrad Frankopan Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Chorvatský ostrov Krk nabízí turistům mnohem více než jen relax u křišťálově čistého moře. Potěší především milovníkům dějepisu, stojí tu totiž hned několik různých historických památek. Jednou z nich je velmi zachovalý hrad Frankopan, který byl vystavěn během 12. až 15. století rodinou Frankopánů. Středověký rad se nachází v těsné blízkosti moře, z jeho hradeb a věže je tak krásný výhled na hladinu Jadranu. Původně sloužil jako obrana města, později jako sanatorium či dětský domov a dnes jsou jeho brány otevřeny všem zájemcům o prohlídku.

Otevírací doba hradu Frankopan

  • Pondělí až sobota: od 9:00 do 22:00
  • Neděle: od 10:00 do 15:00

Vstupné do hradu Frankopan

  • Dospělý: 3 € (cca 75 Kč)
  • Dítě do 5 let: zdarma
  • Dítě od 6 do 14 let: 2 € (cca 50 Kč)
  • Studenti, senioři: 2,5 € (cca 60 Kč)
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Ostrov Krk: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet