Uherské Hradiště

Uherské Hradiště ležící 23 km jihozápadně od Zlína na levém břehu řeky Moravy je srdcem Slovácka. Tento region je proslulý svébytným folklorem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem a překrásnými kroji.

V historickém jádru se prolíná vévodící baroko s předešlými slohy i novějšími uměleckými směry. Výsledná podoba působí ve vzácném souznění minulosti s přítomností. Masarykovo náměstí s barokním kostelem sv. Františka Xaverského je kuriózní tím, že se po něm při povodních v roce 1997 jezdilo na lodičkách. Za vidění stojí také Stará radnice v Prostřední ulici a Galerie Slováckého muzea. V původní jezuitské koleji sídlí Slovácké centrum kultury a tradic se stálou expozicí, která vás provede dějinami Uherského Hradiště a její součástí je také interaktivní model města.

V městské části Mařatice najdete malebné vinařské uličky se sklípky ze 17. století. Několik z nich je chráněných jako památka lidové architektury. Za návštěvu stojí např. dům č.p. 247, dnes vinný sklep U Lisu. Příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití najdete v nově vybudovaném areálu Aquaparku Uherské Hradiště. Západně od města se nachází Staré Město se zajímavým památníkem Velké Moravy, muzeem bonsají a originální Kovozoo, jedinou atrakcí svého druhu v celé Evropě.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Slovácko

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Aquapark Uherské Hradiště
Slovácké muzeum
Slovácko
Památník Velké Moravy ve Starém Městě
Letecké muzeum v Kunovicích
KOVOZOO Staré Město

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet