Slovácko: Tipy na výlet a zajímavá místa

Slovácko je považováno za kraj živých lidových zvyků, cimbálové muziky, slivovice a vína. Najdete zde také impozantní barokní zámek Buchlovice obklopený francouzskými zahradami a anglickým parkem a středověký hrad Buchlov. Jedinečný zážitek si odnesete z expozice kovových zvířecích soch Kovozoo ve Starém Městě nebo z cyklistického výletu po stezce kolem Baťova kanálu. V Modré objevíte Archeologický skanzen, který vás seznámí se životem našich předků. K jedinečným přírodním památkám Slovácka patří rozlehlé bukové chřibské lesy či legendární orchidejové louky Bílých Karpat.

Uherské Hradiště Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Uherské Hradiště je nejen **srdcem Slovácka**, ale také krásným historickým městem na řece Moravě, které rozhodně stojí za návštěvu v jakémkoli ročním období. Shlédnout můžete **Galerii Slováckého muzea, Masarykovo náměstí** a barokní **kostel sv. Františka Xaverského nebo Starou radnici**. V okolí města naleznete také cyklotrasy a turistické stezky.
Více informací

Slovácko Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Oblast **nekonečných vinohradů, krásné přírody, dobré nálady a mnoha zajímavých historických i kulturních památek – to je Slovácko**. Nechte se vtáhnout do jedinečné atmosféry jižní Moravy a užijte si vstřícnost zdejších lidí v jednom z mnoha vinných sklípků. Pokud máte zájem o túru nebo příjemnou projížďku na kole, jste tu správně, stejně jako pokud vás zajímají starobylé hrady a zámky. **Co nevynechat při návštěvě Slovácka?** - Hrad Buchlov - Zámek Buchlovice - poutní místo Velehrad Vydejte se i do **Archeoskanzenu Modrá, Uherského Hradiště nebo Veselí nad Moravou**. Ve Starém Městě navštivte **Památník Velké Moravy a unikátní Kovozoo**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 24 tipů

Slovácko: Tipy na výlet

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 6 NEJzajímavějších rozhleden aneb vydejte se až do oblak

Objevte to NEJ z Česka: 6 NEJzajímavějších rozhleden aneb vydejte se až do oblak

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 14. 4. 2020

Ze které české rozhledny je nejlepší výhled? Která je nejvyšší nebo se stala sama o sobě architektonickým skvostem? Vydejte se s námi do míst, kde je možné získat ten správný nadhled a perspektivu, být blíž přírodě a bezesporu i nebi!

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK