Jižní Čechy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Jižní Čechy jsou region s bohatou a mnohotvárnou historií, která se odráží v množství hradů a zámků, starobylých měst, klášterů i důmyslných rybničních systémů. Památky UNESCO můžete navštívit v Českém Krumlově, v Holašovicích a biosférické rezervaci na Třeboňsku. V jižních Čechách najdete řadu malebných měst jako Tábor, Bechyně či Písek. K technickým raritám se řadí úzkokolejná železnice z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a grafitový důl v Českém Krumlově. Jako v pohádce se budete cítit na zámku Hluboká a Červená Lhota či na hradech Landštejn a Rožmberk. Milovníci delikates by si neměli nechat ujít Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře.

Stezka korunami stromů Lipno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Stezka korunami stromů Lipno byla otevřena v roce 2012 a jednalo se o vůbec první stavbu tohoto druhu u nás. Celková délka stezky je 675 metrů. Za postupného stoupání vás naučné **informační a interaktivní tabule** provedou životem v místní přírodě od semínka až po vzrostlý strom. Na konci stezky se můžete těšit na dechberoucí výhled z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže. Za dobrých podmínek **můžete vidět až na vrcholky Alp.** Kromě výhledu vás na cestě čekají také tři zážitkové stanice s lanovými prvky a na konec (pro ty, kteří se nebojí) také **jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás.** **Stezka je otevřená celoročně a je zcela bezbariérová.** Zatímco v letních měsících se ke stezce dostanete lanovkou, stezkabusem nebo po cyklistických a turistických trasách, **v zimě lze navštívit stezku přímo ze sjezdovky.** Nedaleko najdete také zábavní lesní hřiště pro děti i dospělé **Království lesa.**
Více informací

Boubínský prales Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Boubínský prales** v srdci Šumavy je největší člověkem netknutá přírodní rezervace ve střední Evropě. V tomto unikátním ekosystému můžete najít stromy staré až 400 let. K vidění jsou zde také zajímavé chůdové kořeny - spletence kořenů stromů vystupujících nad zemí. Kolem pralesa si můžete projít **naučnou stezku**, která vám poskytne informace o místní vegetaci, zvířectvu a také o historii rezervace. Výchozím místem je pro návštěvníky **Boubínské jezírko**, které bylo ale navzdory svému názvu vytvořeno člověkem pro splavování dřeva. Na vrcholu Boubína si pak nenechte ujít rozhlednu.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 44 tipů

Jižní Čechy: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJpoutavějších kostnic a hrobek

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJpoutavějších kostnic a hrobek

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 2. 7. 2020

Objevte tajemství pradávných hrobek a kostnic v Čechách a na Moravě. Kostnice, kostely a hrobky mají svoje kouzlo a zároveň se dozvíte i něco z historie. České kostnice se pyšní unikátní výzdobou, bývají krásně osvětlené a mívají skvělou akustiku.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK