Vysočina: Tipy na výlet a zajímavá místa

Na zvlněných hřbetech Českomoravské vrchoviny se nachází kouzelný kraj Vysočina s nedotčenou přírodou a množstvím historických památek. Najdete zde hned tři místa na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO: malebné jádro města Telč, baziliku sv. Prokopa a židovské město v Třebíči a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou. Po mnoha turistických trasách můžete kraj plný malebných obcí, hlubokých lesů, rozlehlých luk, rybníků a údolí procestovat křížem krážem.

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte **národní kulturní památku zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO**. Tento poutní kostel byl postaven na začátku 20. let 18. století a bezpochyby patří mezi nejvýznamnější díla **architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla. ** Samotný kostel je pak protkán symbolikou číslovky pět, která vychází z legendy o Janu Nepomuckém a také představuje symboliku pěti ran Kristových. Právě proto je **půdorys kostela ve tvaru pěticípé hvězdy**, kostel má pět východů, pět oltářních výklenků a na hlavním oltáři je pět hvězd a pět andělů.
Více informací

Lyžařský areál Vysoká Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Lyžařský areál Vysoká se nachází na stejnojmenném kopci cca 6 km od Havlíčkova Brodu v nadmořské výšce 600 m. Kromě upravovaného, pravidelně zasněžovaného svahu vhodného pro dospělé i děti a lyžařské školy si tu můžete užít také nádherný výhled na celou západní stranu Českomoravské Vysočiny. Za lyžování na půl dne tu dáte zhruba 250 Kč.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 36 tipů

Vysočina: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK