Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Jeseníky: Tipy na výlet a zajímavá místa

Jeseníky s podhůřím jsou doslova rájem pro všechny milovníky hor a panenské přírody. Region nabízí nejčistší vzduch ve střední Evropě, a tak se sem lidé hojně vydávají na lázeňské pobyty. Území, které je z 80 % pokryto lesy, dominuje nejvyšší vrchol Praděd se známým televizním vysílačem a rozhlednou. Atraktivní horský terén si v létě užijí turisté i horolezci. Oblast je s řadou známých lyžařských středisek a stovkami kilometrů běžeckých tras ideální i pro zimní sporty.

Jeseníky Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Takzvanou Jesenickou oblast na severu Moravy tvoří nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník spolu se svým podhůřím Nízkým Jeseníkem, Kralickým Sněžníkem a Rychlebskými horami. Chráněná krajinná oblast Jeseníky však zahrnuje pouze Hrubý Jeseník s přilehlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Nejvyšším a nejznámějším bodem Jeseníků je Praděd s výškou 1 491 m n.m. Tyto krásné hory nabízí uprostřed podmanivé přírody s čistým vzduchem stovky značených tras pro pěší i cyklisty, najdete tu ale také vyhlášená zimní střediska, lázně, relaxační centra i památky.

Největší lákadla Jeseníků:

 • Praděd
 • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
 • Karlova Studánka

Při svých procházkách byste ale neměli minout ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorském sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniště Skřítek či Rejvíz. Pokud do Jeseníků míříte spíše za odpočinkem, navštivte třeba Termální lázně ve Velkých Losinách (kde si můžete zároveň udělat prohlídku Muzea papíru) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Více informací

Lyžování v Jeseníkách Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Zajet si na zimní dovolenou v Jeseníkách bude jeden z vašich nejlepších nápadů tohoto roku. Ať už chcete lyžovat, jezdit na snowboardu, na běžkách, anebo si jen chcete užít pohodový aktivní či wellness pobyt v horách, Jeseníky vám nabídnou všechno. Pokud se ale budete chtít vydat za lyžováním, zkuste například některé z našich následujících tipů.

Kam za lyžováním v Jeseníkách?

 • Do Ski areálu Praděd, na tzv. "Moravský ledovec", kde můžete projet až 4,5 km sjezdovek různých obtížností a více než 20 km upravovaných běžeckých tras.
 • Do Ski areálu Miroslav, pokud si chcete užít skvělý aktivní čas s celou rodinou. Dvousedačková lanovka, tři lyžařské vleky, 600metrový snowpark s railovými překážkami i lyžařská škola potěší všechny členy vaší rodiny.
 • Do Ski areálu Ramzová, pokud vás láká sjet 3,2 km dlouhou sjezdovku přímo z Šeráku, anebo projet nádherné, panoramatické horské trasy na běžkách.
 • Do Ski Jonas Parku Ostružná za nejmoderněji vybaveným dětským park s dětským vlekem, pohyblivým pásem a kolotočem. Zatímco o děti bude dobře postaráno, rodiče potěší 6 upravovaných sjezdovek o délce 2,5 km.
 • Do Ski areálu Vrbno pod Pradědem pro lyžování či snowboardování na 800 metrů dlouhé sjezdovce, a to i na půjčeném vybavení ze zdejší půjčovny nebo pod dohledem instruktora.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 74 tipů

Jeseníky: Tipy na výlet

Snieznicki Park Krajobrazowy
Balneopark Vincenze Priessnitze
Bobová dráha U Slona
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
Bruntál
Dolní Morava
Glucholazy
Hora Praděd
Hrad Sovinec
Jesenické koupaliště a wellness
Jeskyně Na Pomezí
Jeskyně Na Špičáku

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu s bazénem v Hotelu Kamzík *** v Jeseníkách

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu s bazénem v Hotelu Kamzík *** v Jeseníkách

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 5. 6. 2023

Vydejte se spolu s Elen, členkou našeho Travelking týmu, do Jeseníků. Konkrétně do Hotelu Kamzík ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným bazénem a saunovým světem ve Wellness & Spa Hotelu Villa Regenhart ****

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným bazénem a saunovým světem ve Wellness & Spa Hotelu Villa Regenhart ****

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 23. 5. 2023

Vydejte se spolu s Matějem, členem našeho Travelking týmu, do Jeseníků. Konkrétně do Wellness & Spa Hotelu Villa Regenhart ****. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Slunný dvůr ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Slunný dvůr ***

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 26. 12. 2022

Vydejte se spolu s Alex, členkou našeho Travelking týmu, do Jeseníků. Konkrétně do Hotelu Slunný dvůr ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Praděd Thamm *** v Jeseníkách

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Praděd Thamm *** v Jeseníkách

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 20. 9. 2022

Vydejte se spolu s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, do Jeseníků - Zlatých Hor. Konkrétně do Hotelu Praděd Thamm ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Jeseníkách?

Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Jeseníkách?

 • KAM SE VYDAT NA VÍKEND?
 • 7. 6. 2021

Když se řeknou Jeseníky, většina si vybaví horu Praděd. Najdete tu však mnohem více - řadu krásných lomů ke koupání, nádherné vodopády, hrady i zámky, muzea pro děti i dospělé, nebo třeba termální lázně, ve kterých načerpáte sílu.