Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Jeseníky: Tipy na výlet a zajímavá místa

Jeseníky s podhůřím jsou doslova rájem pro všechny milovníky hor a panenské přírody. Region nabízí nejčistší vzduch ve střední Evropě, a tak se sem lidé hojně vydávají na lázeňské pobyty. Území, které je z 80 % pokryto lesy, dominuje nejvyšší vrchol Praděd se známým televizním vysílačem a rozhlednou. Atraktivní horský terén si v létě užijí turisté i horolezci. Oblast je s řadou známých lyžařských středisek a stovkami kilometrů běžeckých tras ideální i pro zimní sporty.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Technická památka, která rozhodně stojí za návštěvu, se nachází v nadmořské výšce **1 350 metrů na hoře Mravenečník**. Přesně tam je umístěna horní nádrž **třetí největší přečerpávací elektrárny na světě**. V rámci prohlídky, na kterou je nutné se dopředu objednat, navštívíte technologické provozy v obrovských podzemních prostorách kolem dolní nádrže. Tento komplex se v roce 2005 zařadil mezi **7 největších divů České republiky** a pochlubit se může také největším výkonem v Česku - dvakrát 325 MW.
Více informací

Praděd Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Proč sedět na hotelu, když se nedaleko od vás tyčí do výšky 1 492 m n. m. **nejvyšší hora Moravy a Slezka**? Na vrcholu hory Praděd panuje drsné počasí a **průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C**. To vás ale vůbec nemusí trápit, protože až **na vrchol vede asfaltová cesta a ve vysílači najdete také restauraci a vyhlídku**. Za dobrého počasí vás čeká až **neuvěřitelný rozhled**, kdy můžete vidět Beskydy, Sněžku, ale i Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakousku.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 38 tipů

Jeseníky: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJlepších turistických tras

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJlepších turistických tras

 • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
 • 28. 7. 2020

Našli jsme pro vás 10 nejkrásnějších turistických tras plných výhledů, krásné přírody, zajímavých zákoutí i památek. V seznamu najdete jak snadné trasy pro začátečníky a rodiny s kočárky, tak i pro zkušené horaly. Tak hurá do přírody!

Objevte to NEJ z Česka: 9 NEJlepších termálních lázní, koupališť a bazénů

Objevte to NEJ z Česka: 9 NEJlepších termálních lázní, koupališť a bazénů

 • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
 • 16. 6. 2020

Odpočiňte si a zrelaxujte se v termálních lázních, koupalištích a bazénech a nechte na sebe působit léčivou vodu příznivou pro vaše zdraví. Vyberte si z nepřeberného množství termálů a vraťte se jako nový člověk. Podívejte se s námi na pestrou nabídku.

Objevte to NEJ z Česka: 11 NEJkrásnějších vodopádů

Objevte to NEJ z Česka: 11 NEJkrásnějších vodopádů

 • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
 • 2. 6. 2020

Zurčící horské bystřiny a potůčky jsou romantické, a co teprve, když během svého toku naberou sílu a vytvoří nádherné vodopády? V Česku jich najdete na horách nesčetně, včetně těch největších v Krkonoších. Pojďte se s námi podívat, které to jsou.

Kam na lyže, prkno nebo běžky v Česku?

Kam na lyže, prkno nebo běžky v Česku?

 • TIPY TÝMU TRAVELKING
 • 14. 1. 2020

Máte pocit, že nejvíce sněhu bylo tuto zimu zatím ve vánočních pohádkách? Nenechte se zmást. Ve spoustě českých lyžařských středisek je už zimní sezóna v plném proudu, i přes ne zcela příznivé počasí.

7 pobytů, které ocení každý muž jako dárek na Valentýna

7 pobytů, které ocení každý muž jako dárek na Valentýna

 • TIPY TÝMU TRAVELKING
 • 6. 2. 2019

Darujte svému partnerovi k letošnímu Valentýnu parádní zážitek - pobyt, který si oba užijete a budete na něj vzpomínat. Vybrali jsme pro vás tipy na parádní dovolenou s vínem, pivem, ale i na lodi nebo ve wellness. Stačí jen vybrat ten váš vysněný!

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK