Dovolená v Lublani

Odvezte si ty nejkrásnější zážitky z dovolené ve Slovinsku. Všestranně zajímavý pobyt nabízí právě hlavní město země, Lublaň. Ať už vyrazíte na prodloužený víkend, či na vícero dnů, nudit se tu nebudete. Metropole nabízí nádherné památky, krásnou krajinu a chutné speciality slovinské kuchyně. Město je navíc asi tak velké jako naše Brno, takže ke všem skvostům dojdete pohodlně pěšky. Vyberte si pobyt v Lublani a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Lublaň je dobře dostupná hromadnou dopravou, ale samozřejmě i autem – cesta z Brna vám zabere necelých 6 hodin jízdy. Díky skvělé poloze je metropole báječnou destinací pro prodloužený víkend, ale i pro pořádnou dovolenou.

Kde ochutnat skvělé jídlo a kam se vydat?

Historické centrum Lublaně vás okouzlí svou romantickou atmosférou, kterou mu propůjčují starobylé domky a úzké ulice spolu s útulnými kavárnami. Při toulkách starým městem zahlédnete památky jako je stará radnice, před kterou stojí Robbova kašna. Dominantou města je lublaňský hrad z 12. století, na hradní vrch můžete vyjít pěšky nebo se nechat vyvézt lanovkou.

S Lublaní je také spjatý slavný Dračí most. Drak zdobící most není žádná náhoda, bájný tvor je totiž symbolem a ochranitelem metropole. Nejen děti se budou skvěle bavit třeba v muzeu iluzí, nebo v zoo, jež stojí na konci parku Tivoli.

Nejrůznější dobrůtky ochutnáte na farmářských trzích. Za zmínku stojí také festival Otevřená kuchyně, který se od března do listopadu koná každý týden v centrální tržnici. Kromě místních specialit lze ochutnat i jídla ze všech koutů světa.

Lublaň je také skvělým výchozím bodem pro poznávání dalších částí Slovinska. V krátké dojezdové vzdálenosti leží například krásné jezero Bled, Postojenské jeskyně a hrad Predjama. O trochu dál se rovněž nachází nejhezčí město Slovinska, Piran.

Více tipů na místa, která musíte v Lublani vidět, naleznete v tomto článku.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.