Lipno: Tipy na výlet a zajímavá místa

Vodní nádrži Lipno se přezdívá jihočeské moře. Nachází se na hranici Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na více než 150 km dlouhém břehu najdete mnoho kouzelných pláží se širokými možnostmi provozování vodních sportů. Okolí je protkáno trasami pro výlety pěšky i na kole. Vydat se můžete na populární Stezku korunami stromů či hrad Rožmberk. Nezapomenutelné zážitky si odvezete z bobové dráhy, jízdy na koloběžce i okružní plavby lodí. Děti si užijí spoustu zábavy ve světě prolézaček Hopsáriu a ve vodním ráji Aquaworld Lipno.

Stezka korunami stromů Lipno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Stezka korunami stromů Lipno byla otevřena v roce 2012 a jednalo se o vůbec první stavbu tohoto druhu u nás. Celková délka stezky je 675 metrů. Za postupného stoupání vás naučné **informační a interaktivní tabule** provedou životem v místní přírodě od semínka až po vzrostlý strom. Na konci stezky se můžete těšit na dechberoucí výhled z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže. Za dobrých podmínek **můžete vidět až na vrcholky Alp.** Kromě výhledu vás na cestě čekají také tři zážitkové stanice s lanovými prvky a na konec (pro ty, kteří se nebojí) také **jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás.** **Stezka je otevřená celoročně a je zcela bezbariérová.** Zatímco v letních měsících se ke stezce dostanete lanovkou, stezkabusem nebo po cyklistických a turistických trasách, **v zimě lze navštívit stezku přímo ze sjezdovky.** Nedaleko najdete také zábavní lesní hřiště pro děti i dospělé **Království lesa.**
Více informací

Aquaworld Lipno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte **největší aquapark na Šumavě**, kde si užijete spoustu zábavy po celý rok. S výhledem na Lipenské jezero zde na vás čeká mnoho atrakcí včetně skluzavky, divoké řeky nebo bazénu s masážními tryskami. Pro dokonalý relax nechybí ani finské sauny a možnost masáží. Otevřeno je denně od 10:00 do 21:00 hodin. Hned vedle najdete také další místo pro rodinnou zábavu - **dětskou hernu Hopsárium**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 9 tipů

Lipno: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 16. 1. 2019

Hory jsou zasypané sněhem, vleky v plném proudu a vy už se také chystáte na lyže. Jenže kam na hory s celou rodinu? Poradíme vám, kde se dá s dětmi nejen lyžovat, ale kde je můžete vzít na zajímavé výlety a sami si dopřát relaxaci.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK