Lipno: Tipy na výlet a zajímavá místa

Vodní nádrži Lipno se přezdívá jihočeské moře. Nachází se na hranici Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na více než 150 km dlouhém břehu najdete mnoho kouzelných pláží se širokými možnostmi provozování vodních sportů. Okolí je protkáno trasami pro výlety pěšky i na kole. Vydat se můžete na populární Stezku korunami stromů či hrad Rožmberk. Nezapomenutelné zážitky si odvezete z bobové dráhy, jízdy na koloběžce i okružní plavby lodí. Děti si užijí spoustu zábavy ve světě prolézaček Hopsáriu a ve vodním ráji Aquaworld Lipno.

Stezka korunami stromů LipnoNejoblíbenější výlet v lokalitě

Stezka korunami stromů Lipno byla otevřena v roce 2012 a jednalo se o vůbec první stavbu tohoto druhu u nás. Celková délka stezky je 675 metrů. Za postupného stoupání vás naučné informační a interaktivní tabule provedou životem v místní přírodě od semínka až po vzrostlý strom. Na konci stezky se můžete těšit na dechberoucí výhled z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže. Za dobrých podmínek můžete vidět až na vrcholky Alp. Kromě výhledu vás na cestě čekají také tři zážitkové stanice s lanovými prvky a na konec (pro ty, kteří se nebojí) také jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás.Stezka je otevřená celoročně a je zcela bezbariérová. Zatímco v letních měsících se ke stezce dostanete lanovkou, stezkabusem nebo po cyklistických a turistických trasách, v zimě lze navštívit stezku přímo ze sjezdovky.

Nedaleko najdete také zábavní lesní hřiště pro děti i dospělé Království lesa.

Otevírací doba:

  • 1.1. - 31.3. a 1.11. - 31.12. od 10:00 hodin do 16:00 hodin
  • 1.4. - 31.5. a 1.10. - 31.10. od 10:00 hodin do 18:00 hodin
  • 1.6. - 30.9. od 9:30 hodin do 19:00 hodin

Vstupné:

  • 320 Kč/dospělí, 265 Kč/děti a senioři, 1 020 Kč/rodina (2 dospělí a 2-4 děti do 15 let)
Více informací

Aquaworld LipnoNejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte největší aquapark na Šumavě, kde si užijete spoustu zábavy po celý rok. S výhledem na Lipenské jezero zde na vás čeká mnoho atrakcí včetně skluzavky, divoké řeky nebo bazénu s masážními tryskami.

Pro dokonalý relax nechybí ani finské sauny a možnost masáží. Hned vedle najdete také další místo pro rodinnou zábavu - dětskou hernu Hopsárium.

Otevírací doba:

  • 1.1. - 31.12. denně od 10:00 do 21:00 hodin

Vstupné:

  • 1 hodina: 144 Kč/dospělí, 108 Kč/děti a senioři
  • 2 hodiny: 189 Kč/dospělí, 144 Kč/děti a senioři
  • 3 hodiny: 234 Kč/dospělí, 180 Kč/děti a senioři
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem18 tipů

Lipno: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet