Dovolená na běžkách

Nechcete se vzdát výletů do přírody ani v zimě? Projeďte se po českých běžkařských trasách a kochejte se při tom panoramatickými výhledy na zasněženou krajinu. Až vás běžkování unaví, bude na vás čekat jedna z útulných chat, kde si můžete dopřát šálek horkého čaje nebo rozmrznout v sauně či vířivce.
Načítám nabídky...

celkem 1381 nabídek


Zasněžené stráně, udržovaná stopa a komfortní ubytování. Co víc si přát pro ideální dovolenou na běžkách? Skútrem nebo rolbou upravované běžkařské trasy na vás čekají ve všech koutech Česka. Ať už preferujete náročnější běžkařské stezky, nebo chcete vyrazit na odpočinkovou jízdu, zaručeně si vyberete takovou stopu, která vám nejvíce sedne.

Kam na dovolenou na běžkách?

Příjemné běžkařské trasy najdete samozřejmě v našem nejvyšším pohoří – v Krkonoších. Stezka od Špindlerovy boudy nabízí úchvatné výhledy, a proto nepochybně stojí za trochu toho úsilí.

Nejen pod Sněžkou si však užijte výhledy na sněhem zavátou krajinu, nádherné běžkařské stopy najdete také v Jizerských horách nebo na šumavských pláních u Kvildy. Dálkovou běžkařskou trať si zase střihnete v Krušných horách po Krušnohorské magistrále spojující Boží Dar a Bublavu.

Ať už se vydáte kamkoliv, chaty v horách vám poslouží jako ideální výchozí bod, odkud to na stopu budete mít sotva pár kroků.

Na konci náročného výletu vám přijde vhod chata se saunou nebo relax ve vířivce. Pokud patříte mezi všestranné sportovce, kteří se na dovolené neradi nudí, vsaďte na ubytování u sjezdovky nebo u vodní plochy, kde si při poctivých mrazech můžete zabruslit pod širým nebem.