Dovolená na Kokořínsku

Jen pár kilometrů od hlavního města se rozprostírá oblast Kokořínska, která je rájem pro rodiny s dětmi i zamilované dvojice. Malebné území chráněné krajinné oblasti vás chytne za srdce v prvním okamžiku, kdy objevíte jeho husté lesy, zvláštní skalní útvary a zachovalé historické svatby. Ubytujte se v tradiční či stylové chatě nebo chalupě na Kokořínsku a užijte si výjimečnou dovolenou v srdci přírody.
Načítám nabídky...

celkem 17 nabídek


Krajina Kokořínska okouzlí každého návštěvníka zdejších přírodních krás. V romantických údolích, na příjemných pěších trasách i parádních cyklostezkách můžete strávit nezapomenutelné momenty v harmonii s přírodou. Tento inspirující kraj nedaleko Prahy se stane na pár dní vaším domovem, pokud si zařídíte pobyt v jedné z pohodlných chat na Kokořínsku z naší nabídky. Čekají vás zde úchvatné výhledy, husté lesy, a hlavně nekonečno zábavy.

Proč vyrazit na chatu do Kokořínska?

Sháníte ideální dovolenou pro rodinu s dětmi? Pak byste měli okolí hradu Kokořína rozhodně zvážit. Odpočinete si tu od hluku a šedi velkoměsta a načerpáte spoustu nových sil díky ubytování v přírodě. Věnovat se můžete turistice v přírodě i objevování památek, které vás nechají nahlédnout do časů minulých.

Chaty a chalupy na Kokořínsku vám poslouží jako dokonalé zázemí pro vaše dobrodružství. Dovolenou zde můžete trávit s celou rodinou nebo v páru, oblast je ale vhodná také pro školy v přírodě nebo firemní akce. Ve vašem ubytování si můžete být jisti absolutním soukromím a maximálním pohodlím.

Co na Kokořínsku podniknout? Na svém toulání se krajem rozhodně nevynechejte pohádkový hrad Kokořín, který je bezpochyby váženou dominantou celého kraje. Tyčí se nad Kokořínským údolím a vede k němu příjemná stezka. Dozvíte se zde něco nového z historie a užijete si atmosféru, kterou tu dříve obdivovali známí čeští básníci a umělci, jako Antonín Mánes nebo Karel Hynek Mácha.

Region Kokořínska však může návštěvníkům nabídnout mnohem více než hrad Kokořín. U historie ještě můžeme chvíli zůstat a podívat se na hrad Houska, který by měli navštívit především milovníci všech záhad a tajemna. Prohlédnout si však musíte také zdejší zvláštní skalní útvary, třeba proslulé Pokličky, do skály vytesané Čertovy hlavy nebo Sněhurku a sedm trpaslíků. Přírodní koupání si užijete u Máchova jezera nebo rybníka Harasov.