Dovolená u jezera

Toužíte na chvíli uniknout od všedních starostí a vyčistit si hlavu v obklopení přírody? Pak je dovolená u jezera tím, co potřebujete. Můžete zde odpočívat, ale i sportovat. Vyrazte s celou rodinou na vysněné letní radovánky, bavte se a relaxujte, co hrdlo ráčí. Krásy české krajiny vám budou nablízku po celý váš pobyt a vy se jistojistě budete chtít do chaty či chalupy u jezera vrátit.
Načítám nabídky...

celkem 24 nabídek


Není nad to, trávit léto v blízkosti osvěžující vody. Chaty a chalupy u jezera vám zajistí báječnou dovolenou u vodní hladiny, kde si užijete parné dny i romantické večery při západu slunce. Česká republika skýtá mnoho krásných jezer, přehrad a jiných vodních ploch, které vám na dovolené zajistí dostatek zábavy.

Kam na chatu u jezera?

Kam na rodinnou dovolenou? Chatu či chalupu u jezera ocení malí i velcí. V letních dnech se zde můžete zchladit a odpočinout. Když vás lenošení na pláži přestane bavit, můžete si zaplavat s výhledem na okolní krajinu nebo se věnovat rybolovu. Najdete tu však i mnoho příležitostí k turistice a cykloturistice. Ať už vyrazíte objevovat okolí jezera na kole nebo po svých, nebudete litovat.

Nádherná jezera jsou posetá po celé republice. Určitě ale neuděláte chybu, pokud se ubytujete v horách. Vyrazte třeba do Jeseníků, kde nedaleko kouzelné lokality Rejvíz najdete oblíbené Rašeliniště. Také na Šumavě je hned několik jezer – z těch nejznámějších Černé nebo Čertovo. A pokud by vám nevadilo vyměnit jezero za nádrž, skvělou dovolenou si užijete také u Lipna.

Neopakovatelný pobyt u vody na vás čeká i v jižních Čechách nebo na jižní Moravě, kde najdete vedle jezer také spoustu řek, přehrad nebo nádrží. Nouze tu není ani o přírodní koupání nebo venkovní bazény s množstvím zábavných atrakcí pro děti.