Dovolená ve Splitu

Báječná letní dovolená na jednom z nejslunnějších míst v Evropě? Taková vás čeká v oblíbeném přímořském letovisku Split, který leží v chorvatské Dalmácii. Památky UNESCO, výtečná středomořská kuchyně a koupání na skvělých pláží - to vše vám přinese pobyt ve Splitu. Tak kam se vydáte?

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Křišťálově čisté moře, přímořská atmosféra v úzkých uličkách, hudba a osvěžující drinky – umíte si představit lepší dovolenou? Léto ve Splitu vám přinese zážitky, na které jen tak nezapomenete. Těšit se sem můžete na báječné koupání, připomínky historie i výborné speciality středomořské kuchyně.

Dovolená ve Splitu – přes den relax na pláži, večer zábava ve městě

Split je druhé největší chorvatské město a přirozené centrum střední Dalmácie. Významný přístav ukrývá mnoho historických památek, které si sem jezdí prohlédnou davy turistů ze široka daleka. Zaujme vás především starobylý Diokleciánův palác ze Seznamu UNESCO, který pamatuje dobu starého Říma. Najdete tu však i celou řadu kostelů a jiných zajímavých staveb.

Lákavé jsou však nejen místní památky, ale i okolní pláže. Nejvíce popularity sklízí pláž Bačvice, která se nachází jen pár minut od centra města. Tato rušná písečná pláž vás potěší dobrou dostupností, čistotou vody i spoustou zábavního vyžití pro celé rodiny. Mezi další oblíbené pláže patří Kašjuni, Kaštelet nebo Žnjan. Mnoho příležitostí ke koupání na vás pak čeká ve Splitské riviéře.

Split je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Z místního přístavu denně vyrážejí lodě na nedaleké ostrovy Hvar nebo Vis, které proslavil bujarý noční život a nádherné pláže. Naplánujte si také návštěvu dalšího města ze Seznamu UNESCO. Je jím město Trogir, které se rozkládá jen 20 kilometrů od Splitu.