Dovolená v Římě

Všechny cesty vedou do Říma a ta vaše by měla také! Proč? Důvodů je nespočet. Věhlasné památky jako Koloseum nebo Fontána di Trevi, spletité uličky lemované vznešenými domy a bujarý život s tou pravou italskou náladou. Vyberte si svůj pobyt v Římě a poznejte Věčné město na vlastní oči.

Načítám nabídky...


Italské hlavní město by nemělo chybět na seznamu žádného vášnivého cestovatele. Ať už preferujete relaxační pobyt nebo rádi kráčíte ve stopách historie, z Říma budete tak jako tak nadšení. Slavné památky jako Koloseum nebo Fontánu di Trevi by měl za život vidět každý. Tak proč čekat? Dovolená v Itálii se blíží!

Dovolená v Římě se vám zapíše do paměti

Až do Věčného města dorazíte, budete určitě chtít co nejdříve objevit všechna věhlasná místa. Historické centrum Říma není nijak zvlášť rozsáhlé, a tak si ty nejdůležitější památky můžete projít jednoduše pěšky. Nejde přitom jen o pamětihodnosti, úzké uličky a romantická zákoutí jsou jako stvořená pro toulavé procházky kdykoliv během dne.

S prohlídkoou začněte třeba u Fora Romana, kde se přenesete do starověku. Pokračujte dále přes ulici Císařských fór až k největšímu lákadlu, římskému Koloseu. Flaviánský amfiteátr se začal stavět již v roce 72, dodnes se dochovala asi třetina původní budovy. Poté co se dostatečně pokocháte krásou dávné stavby, vydejte se ke Španělským schodům a Fontáně di Trevi.

V Římě se bude líbit každému. Páry si ve městě básníků prožijí krásné intimní chvíle, rodiny s dětmi naučí své ratolesti něco nového z dějepisu a společně si pochutnají na té nejlepší zmrzlině. Líbit se tu bude i seniorům, kteří si zpestří všední dny výletem za poznáním. Pro všechny bude velkým potěšením italská kuchyně, kterou si můžete dopřát třeba i formou polopenze ve vašem ubytování.