Státní svátky v roce 2023 - kdy a kam můžete vyrazit na prodloužený víkend?

Rok 2023 přinese Čechům 10 svátečních volných dní, které připadnou na všední dny. Využijte je naplno a naplánujte si skvělý pobyt už teď. S trochou plánování a alespoň dvěma dny dovolené si můžete vykouzlit několik parádních prodloužených víkendů.
Státní svátky v roce 2023 - kdy a kam můžete vyrazit na prodloužený víkend?

10 svátků + 2 dny dovolené = 26 dní cestování

Patříte k lidem, kteří už první lednové dny netrpělivě obracejí stránky nového diáře a natěšeně zvýrazňovačem kroužkují všechny volné dny a svátky? Šiřte tedy radostnou zprávu s námi. V letošním roce si s trochou plánování volna užijeme vrchovatě! Čeká nás celkem 10 svátků, které připadnou na všední dny. Pokud je šikovně nakombinujete se 2 dny dovolené, můžete si užít až 26 volných dní, které se dají využívat k cestování a pobytům.

Velikonoce - pátek až pondělí (7.4. - 10.4.)

Zástupy rodinných návštěv a na Velikonoční pondělí také koledníků s pomlázkami budeme v roce 2023 očekávat od pátku do pondělí. Pokud se jim ale chcete vyhnout nebo plánujete prožít jarní svátky tradičně mimo domov, naplánujte si dovolenou s dostatečným předstihem. Čtyři volné dny lákají množství lidí a volné pokoje v hotelech se rychle vyprodávají.

  • Na Velikonoce vás čekají 4 dny volna.
Velikonoce

Květnové svátky v poklidu - pondělky (1.5. a 8.5.)

V minulém roce jsme o tyto svátky byli ochuzeni, letos si je však užijeme naplno. Svátek práce (1.5.) letos připadá na pondělí a ve stejný den, jen o týden později, slavíme Den vítězství (8.5.). Vyrazte na pobyt už o víkendu a užijte si 2x 3 dny volna, anebo cestujte už po práci od pátku a vytěžte z dovolené maximum. Doporučujeme vydat se do zahraničí, protože většina okolních států v pondělí svátek nemá, a tak se vyhnete vysokým cenám i davům.

  • Na jaře si užijete 6 volných dní.

Červencové nastartování léta - středa a čtvrtek (5.7. - 6.7.)

Radost můžeme mít na začátku léta spolu s dětmi. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje připadá na středu a hned následující den k uctění památky mistra Jana Husa pak na čtvrtek. Zahajte tedy léto jak se sluší a patří, a to prodlouženým víkendem na 5 dní! Nezapomeňte na pořádnou zmrzlinu, od vody rozmočené prsty a na sluníčku spálená záda. Sezónu můžete zahájit i filmovým festivalem v Karlových Varech nebo návštěvou některého z mnoha hradů a zámků u nás i v zahraničí, však na to budete mít 5 dní.

  • Na začátku léta si dopřejte 5 dní volna.
Červencové svátky

Podzimní svátky - čtvrtek a pátek (28.9. a 17.11.)

Babí léto si naplno vychutnáte v září o prodlouženém víkendu díky čtvrteční památce českého patrona sv. Václava (28.9.), stačí si vzít 1 den volna a pohodová dovolená až na 4 dny je na světě. Pokud si chcete dopřát ještě více relaxace a odpočinku, využijte Den boje za svobodu a demokracii (17.11.), který připadá na pátek a užijte si 3 dny volna. Oslavte významné historické události a milníky národa co nejlépe. A pokud se chystáte do zahraničí, vzpomeňte si, že ne vždy to šlo tak snadno. V Maďarsku, Rakousku, i v Polsku se přitom vyhnete masám lidí a svátečním příplatkům v hotelích, protože tyto svátky nemají.

  • Vezměte si 1 den dovolené a proměňte ho až na 7 dní volna
Listopadové svátky

Vánoce - pondělí a úterý (25.12. a 26.12.)

Volno plné sváteční pohody, cukroví a radosti z dárků si budeme zaslouženě užívat od soboty 23.12., a to až do úterý 26.12., protože svátky tentokrát připadnou hned na 2 všední dny!

  • Na konci roku vás čekají 4 dny volna
Silvestr

Autor článku:

Barbora FialováBarbora Fialová
Aktualizováno: 28. 11. 2023

Články, které by vás mohly zajímat

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet