Státní svátky v roce 2022 - kdy a kam můžete vyrazit na prodloužený víkend?

Rok 2022 přinese Čechům 8 svátečních volných dní, které připadnou na všední dny. Využijte je naplno a naplánujte si skvělý pobyt už teď. S trochou plánování a alespoň čtyřmi dny dovolené si můžete vykouzlit několik parádních prodloužených víkendů.
Státní svátky v roce 2022 - kdy a kam můžete vyrazit na prodloužený víkend?

8 svátků + 4 dny dovolené = 22 dní volna

Patříte k lidem, kteří už první lednové dny netrpělivě obracejí stránky nového diáře a natěšeně zvýrazňovačem kroužkují všechny volné dny a svátky? Šiřte tedy radostnou zprávu s námi. V roce 2022 si s trochou plánování volna užijeme vrchovatě! Čeká nás celkem 8 svátků, které připadnou na všední dny. Pokud je šikovně nakombinujete se 4 dny dovolené, můžete si užít až 22 volných dní, které se dají využívat k cestování a pobytům.

Velikonoce - pátek až pondělí (15.4. - 18.4.)

Zástupy rodinných návštěv a na Velikonoční pondělí také koledníků s pomlázkami budeme v roce 2022 očekávat od pátku do pondělí. Pokud se jim ale chcete vyhnout nebo plánujete prožít jarní svátky tradičně mimo domov, naplánujte si dovolenou s dostatečným předstihem. Čtyři volné dny lákají množství lidí a volné pokoje v hotelech se rychle vyprodávají.

  • Na Velikonoce vás čekají 4 dny volna.
Velikonoce

Červencové nastartování léta - úterý a středa (5.7. - 6.7.)

Radost můžeme mít na začátku léta spolu s dětmi. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje připadá na úterý a hned následující den k uctění památky mistra Jana Husa pak na středu. Zahajte tedy léto jak se sluší a patří, a to prodlouženým víkendem na 5 dny! Nezapomeňte na pořádnou zmrzlinu, od vody rozmočené prsty a na sluníčku spálená záda. Sezónu můžete zahájit i filmovým festivalem v Karlových Varech nebo návštěvou některého z mnoha hradů a zámků u nás i v zahraničí, však na to budete mít 5 dny.

  • Na začátku léta si dopřejte 5 dní volna.
Červencové svátky

Podzimní svátky - středa, pátek a čtvrtek (28.9., 28.10. a 17.11.)

Babí léto si naplno vychutnáte v září o prodlouženém víkendu díky středeční památce českého patrona sv. Václava (28.9.), stačí si vzít 2 dny volna a pohodová dovolená až na 5 dní je na světě. Pokud si chcete dopřát ještě více relaxace a odpočinku, využijte Den vzniku Československa (28.10.), který připadá na pátek a vydejte se na pobyt na další 3 dny. Je vám to málo? Schovejte si 1 den dovolené, zkombinujte jej se svátkem Den boje za svobodu a demokracii (17.11.), který připadá na čtvrtek a užijte si 4 dny volna. Oslavte významné historické události a milníky národa co nejlépe. A pokud se chystáte do zahraničí, vzpomeňte si, že ne vždy to šlo tak snadno. V Maďarsku, Rakousku, i v Polsku se přitom vyhnete masám lidí a svátečním příplatkům v hotelích, protože tyto svátky nemají.

  • Vezměte si 3 dny dovolené a proměňte je až na 12 dní volna.
Listopadové svátky

Vánoce - pondělí (26.12.)

Volno plné sváteční pohody, cukroví a radosti z dárků si budeme zaslouženě užívat od soboty 24.12. celé tři dny až do pondělí 26.12., kdy je také svátek.

  • Na konci roku vás čeká 1 den volna.
Silvestr

Autor článku:

Barbora FialováBarbora Fialová

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet