Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Prodloužený víkend v červenci, aneb zahajte letní sezónu koupání, výletů a zmrzlin

Využijte prodlouženého víkendu, který bude mít tři dny, a to díky červencovému státnímu svátku, který letos připadá na pondělí. Vyrazte do evropských lázní za odpočinkem, do měst za kulturou, ale i do o poznání chladnějších lesů a hor.

Pouze český svátek mistra Husa

Oblíbené státní svátky na začátku letních prázdnin nás letos trochu pozlobí. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (5.7.2020) vychází totiž na neděli. Druhý červencový svátek, Den upálení mistra Jana Husa (6.7.2020), už budeme ale slavit v pondělí. A to stále znamená ušetřený celý den dovolené a příležitost vypravit se minimálně na prodloužený víkendový výlet.

Pondělní svátek se navíc v jiných zemích neslaví, a tak vás za českými hranicemi nečekají žádné sváteční příplatky a davy cestovatelů na ubytování či blízkých atrakcích. S čím naopak počítat musíte, je tradičně hektičtější začátek dětmi dlouho vyhlížených velkých prázdnin.

Za památkami

Evropské metropole plné památek

Ulice měst bývají začátkem července spíše liduprázdné. Když si ale návštěvu památek pečlivě naplánujete tak, abyste v největším horku byli ukrytí v restauraci nedaleko koupaliště s výborným poledním menu a osvěžujícím drinkem, nemáte se čeho bát. Z evropských metropolí odjely děti na tábory a za prarodiči a centra měst tak budou jen vaše.

Tip - jak si městské památky užít i v horkých letních dnech?

Budapešť: Majestátnost budovy maďarského parlamentu nejvíce vynikne v noci při procházce po opačném, tedy západním, břehu Dunaje. Naprosto ideálním místem pro pozorování perfektně nasvíceného Parlamentu je Rybářská bašta.

Vídeň: Zchlaďte se v interiéru Katedrály svatého Štěpána, která je přirozeným centrem města. Autorem precizně vypracované kazatelny je stejný sochař, který tvořil i v Brně - Anton Pilgram.

Krakov: Pokud se do Polska chystáte i s menšími návštěvníky, udělejte jim radost návštěvou jednoho z největších evropských aquaparků. Vodní park Krakow se pyšní především bazénem s osmi různorodými tobogány a skluzavkami.

Aquapark, děti, léto

Zapomenout samozřejmě nesmíme na Prahu. Navštivte líně se převalující zvířata v ZOO či nedalekou rozkvétající botanickou zahradu v Troji. A protože město Kostnice, kde byl Hus upálen, se nachází až na víkendový výlet docela vzdáleném jihozápadě Německa, zastavte se alespoň u jeho sochy na Karlově mostě nebo u Pražské univerzity, kde učil.

Vypravit se můžete také do jedné z českých kostnic. Do té kutnohorské se autem z Prahy dostanete přibližně za hodinu.Unikátní prostor pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdoben lidskými ostatky asi 40 000 zemřelých.

Kostnice

Do hor za kamzíky

Máte města plné zuby a léto si pořádně užijete jedině v horách a hlubokých lesích? Zamiřte třeba na Slovensko. Vitamín D doplníte ve všech slovenských pohořích. Tipy na místa, která na Slovensku nesmíte minout, najdete zde. Sluníčko a vybavení rozhodně nepodceňte ani při pobytu v rakouských Alpách.

Pokud vám ke spokojenosti stačí i menší, třeba české kopečky, zamiřte například do Beskyd. Na kamzíky sice nenarazíte, ale zato zde spatříte věrozvěsty Cyrila a Metoděje v nadživotní velikosti, kterým jeden z červencových svátků náleží. Výšlap na Radhošť spojte s návštěvou Pusteven s výbornou kyselicí. A po cestě nezapomeňte pozdravit i sochu boha Radegasta, který má v naší historii neméně důležité místo.

Hory

Festivalová letní horečka

Se začátkem léta je již tradičně spojený Filmový Festival Karlovy Vary. Navštivte proslulý český lázeňský trojúhelník ve stejnou dobu jako filmové hvězdy. Po promítání i doprovodném programu rozhodně nehrozí, že byste se v Karlových Varech nudili. V případě, že znáte všechny karlovarské uličky a kavárny, můžete se ubytovat v Mariánských Lázní poblíž Zpívající fontány.Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK