Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

4 dny volna? Oslavte Velikonoce a příchod jara odpočinkem a poznáváním

Oslavte letos příchod jara a velikonoční svátky netradičně. Rozjeďte se za kynutou bábovkou do Polska, nebo za velikonočním zajíčkem do Rakouska. Jarní pobyt si samozřejmě užijete i v nádherné české přírodě!

Krásné čtyři jarní dny volna

O celé dva dny prodloužený víkend 10.4. - 13.4.2020 čeká Čechy na Velikonoce už 5. rokem. Některé sousední státy ale na Velký pátek státní svátek nemají. Rakušané se o něj přeli minulý rok. Nakonec ale bylo rozhodnuto, že nebude svátkem ani zčásti (návrh od 14:00 hodin se setkal s celou řadou vtípků a karikatur), stal se pouze tzv. osobním svátkem. Jen tři dny volna na velikonoční zamyšlení a slavení má také Polsko.

Velikonoční tradice

Posvěcená bábovka v Polsku

Pro věřící jsou Velikonoce nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Naši polští sousedé si dokonce nechávají kousky pokrmů, na kterých si budou po čtyřicetidenním půstu pochutnávat, posvětit knězem. Někteří do kostela nosí i kus tradiční a mýty opředené kynuté bábovky, kterou byste rozhodně měli ochutnat. Jezdit za ní nemusíte ani daleko za hranice.

Polské lázeňské město Kudowa-Zdrój je z Náchoda v Královéhradeckém kraji pouhých 10 minut jízdy. Ubytujte se zde v některém z našich hotelů a navštivte třeba i skanzen ve vsi Stroužná a národní park Stolové hory. Blízko to sem budete mít i z ubytování v Orlických horách.

Správně nakynutou bábovku, neboli znamení toho, že se lidé doma nehádají, určitě objevíte i v blízkosti hotelů v Polských Beskydech. A kdybyste přece jen měli chuť spíše na beránka nebo mazanec, na Valašsku a v Beskydech o něj rozhodně nepřijdete. Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm doporučujeme zúčastnit se bohatého folklórního programu.

Velikonoce

Šťastná velikonoční vajíčka a zajíček

V Rakousku se traduje, že sníst vejce, které snesla slepice na Zelený čtvrtek, přináší štěstí. Bohatou snídani budete mít zajištěnou ve většině rakouských hotelů. S výběrem pouze zelenočtvrtečních vajec ze snídaňového bufetu si ale budete muset poradit sami. Děti v Rakousku si mohou být jisté tradičním hledáním vajíček a výslužkou, kterou jim přinese Osterhase neboli Velikonoční zajíček.

Místo jarního lyžování se samozřejmě můžete vypravit i na velikonoční trhy, průvody a křesťanské i spíše lidové slavnosti. Tipy nejen na ty české najdete zde.

Velikonoce

Za jarní česko-slovenskou přírodou i "oblievačkou"

Mnoho lidí je zvyklých zarputile sedět na velikonoční svátky doma, a tak určitě najdete volné termíny pobytů i v Česku a na Slovensku. Vydejte se za právě se probouzející přírodou třeba do Jeseníků nebo Krušných hor, kde byl hornický region Erzgebirge/Krušnohoří v létě 2019 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Tak trochu příjemnější slovenskou oblievačku, která je z Velikonočního pondělí známá i většině českých žen a dívek, si můžete dopřát při jarních pobytech poblíž termálů třeba v Podhájské nebo Bešeňové. Relaxace v bazénech s termální vodou bude rozhodně pro většinu sympatičtější než velikonoční polévaní studenou vodou.

Nedaleko Bešeňové navštivte Vlkolínec - nejzachovalejší a nejkomplexnější osadu na Slovensku. Původní lidové stavby jsou také zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Pojistit si zdraví a krásu mohou česká a slovenská děvčata také vysokohorským pobytem na čerstvém vzduchu v Tatrách.

Velikonoce


Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK