1 den dovolené přeměňte na 7 dní volna a oslavte podzimní svátky aktivně - bez příplatků

Svátek českého patrona Václava nás letos potěší ve čtvrtek, stačí nám tedy 1 den dovolené a prodlouží nám tím víkend na 4 dny. Další svátek připadá na pátek (17.11.), a tak si i bez dovolené užijeme 3 dny cestování a odpočinku.
1 den dovolené přeměňte na 7 dní volna a oslavte podzimní svátky aktivně - bez příplatků

Termíny pobytů přes státní svátky se v hotelech většinou rychle plní. Často se také musí počítat se svátečními příplatky, které nebývají zanedbatelné. Nic z toho vás ale rozhodně nepotká pokud se na podzimní svátky vydáte do zahraničí. Svátek 17.11. samozřejmě slaví i Slováci, ale třeba 28.9. máme státní svátek pouze v České republice, v okolních zemích jej neslaví.

Na svatého Václava babí léto nastává

Den české státnosti 28.9. vychází letos na čtvrtek. Stačí tak 1 den dovolené a užijete si prodloužený 4denní víkend. Jak památku svatého Václava uctíte je samozřejmě na vás. Jednou z možností je například vyjet upevňovat zahraniční vztahy. Co třeba návštěva slovenských termálů a prohlídka zámku nebo hradu, který brzy zavře své brány, takže už na prohlídku nebudete muset stát frontu s davem dalších turistů? To vypadá na pěknou tečku za létem.

TIP:Na pohádkovém zámku Bojnice se natáčela Šíleně smutná princezna. Najdete v zámecké zahradě místo, kde princ Václav spadl ze stromu do rybníka, když se snažil nahlédnout do princezniných komnat?

Bojnický zámek

Pokud byste si raději dali pořádně do těla, nemusíte jezdit daleko. Hřebeny Vysokých Tater sice lákají svou výškou, ale i v Nízkých Tatrách se budete muset pořádně opřít do trekových holí. Pokud si tedy výlet neusnadníte lanovkou.

TIP:Ještě jste nebyli na nejvyšším vrcholu Nízkých Tater, ze kterého je úžasný rozhled do všech stran a na všechna pohoří středního a severního Slovenska? Ďumbier 2 043 m n. m. (ve slovenštině “zázvor") vás netrpělivě vyhlíží.

Nízké Tatry

Díky 17.11. skvělé 3 dny volna

Svátek 17.11. vychází na pátek, a to znamená 3 dny relaxace bez nutnosti dovolené. Pokud jste si nestihli užít babího léta v Česku, rozjeďte se do termálních lázní v Maďarsku. Prodlužte si léto a třeba také cyklistickou sezonu například v okolí Györu, kde najdete nejvyhledávanější maďarské termály.

TIP:

  • Idylické rakouské městečko Hallstatt v Solné komoře je přes léto pod neustálým náporem davů turistů. Navštivte jej na podzim! Průzračné Halštatské jezero (UNESCO) si zamilujete v jakémkoli období.

Autor článku:

Barbora FialováBarbora Fialová
Aktualizováno: 27. 3. 2023

Články, které by vás mohly zajímat

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet