Pobyt v rodinném Penzionu Pod Hlavaticí na začátku Zlaté stezky Českého ráje a jen kousek od hradu Valdštejn si užijete. Ubytováni budete v komfortních pokojích a čeká vás také chutná polopenze, pro děti je připraven dětský koutek. Za příplatek si můžete dopřát jednu z masáží.

O ubytování

Penzion Pod Hlavaticí najdete v Turnově, přímo na začátku Zlaté stezky Českého ráje. Už to samo o sobě napovídá, že odsud to budete mít blízko ke krásám regionu. Tento penzion rodinného typu se nachází pod Hlavatickou rozhlednou, odkud se vám naskytne výhled po celém Českém ráji. Na hrad Valdštejn se projdete jen 25 minut, ale samotný hrad i okolí stojí za to - po cestě tam či zpět se zastavte i u studánky Pod Valdštejnem nebo u Kalvárie u Valdštejna. Český ráj je však přímo nabitý krásnými vyhlídkami, studánkami a dalšími místy, kam se hezky projít.

Kde budete spát?

Z oken většiny pokojů je nádherný panoramatický výhled na celé okolí města Turnova a při jasném počasí lze dohlédnout až na rozhlednu Kozákov. Pokoje jsou komfortně zařízeny, mají LCD televizi, minibar a vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Penzion je perfektní také pro rodinnou dovolenou - ochotně Vám zde zapůjčí dětskou postýlku i lednici.

Na čem si pochutnáte?

V restauraci se podávají servírované snídaně a chutné večeře. Posedět tu můžete ale kdykoliv během dne a dát si třeba kávu nebo něco na zub. K posezení slouží také letní terasa a pivnice. Pro děti je k dispozici dětský koutek a z oken restaurace se můžete kochat výhledem na Turnov, Klokočské skály a Kozákov.

Český ráj Tip na výlet

Krásné výhledy, skalní města se stržemi, spousta hradů, zámků a jiných zajímavostí - to vše je důvodem, proč byl region Český ráj zařazen mezi geoparky UNESCO a jeho část je nejstarším CHKO v České republice (vyhlášen v roce 1955). Těšit se můžete na Zlatou stezku Českého ráje, která vás dovede k velkému množství zdejších turistických skvostů.

Co nevynechat při návštěvě Českého ráje:

  • Prachovské skály
  • Hruboskalské skalní město
  • hrad Valdštejn
  • Vydejte se i do Klokočských skal, na rozhlednu Hlavatice a za Rumcajsem, Mankou a Cipískem do Jičína.

Zapomenout byste neměli ani na symbol celého regionu - pohádkový hrad Trosky, kde se natáčela pohádka Princ a Večernice, Pohlaď kočičce uši a Máj. Cyklisté navíc jistě ocení, že je Český ráj prošpikovaný cyklostezkami, které vedou překrásným a unikátním terénem.

Více informací

Penzion Pod Hlavaticí

Mašov 95, Turnov
Česká republika

+420 774 589 733

penzionpodhlavatici@seznam.cz

Check In
14:00 - 17:30
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Půjčovna kol
Minibar

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
10 km
Zastávka
0,7 km