Vyrazte na výlet do Penzionu nad stájí a načerpejte krásnou atmosféru venkova. Prozkoumejte přírodu Hrubého Jeseníku, vyrazte na běžky nebo si zajeďte do Ski areálu Horní Guntramovice. Po dni plném aktivit si odpočinete v horké sauně. Připravená pro vás bude i vydatná polopenze.

O ubytování

Penzion nad stájí se nachází v obci Jakartovice, v malebném podhůří Hrubého Jeseníku, nedaleko vodních nádrží Kružberk (13,5 km) a Slezská Harta (9,3 km). Okolí penzionu je protkané turistickými stezkami a bohaté na výletní cíle. Velkým lákadlem je také jedna místní specialita – zatopené břidlicové lomy, které jsou rájem pro potápěče.

Pokud si namísto ponoru do hlubin raději užijete jen klasickou koupačku, vyrazte k vodní nádrži Slezská Harta nebo na koupaliště Nová Pláň (24,9 km). Na výlet se pak můžete vydat k některé z nedalekých rozhleden. Rozhledna Šibenice (10,8 km) vysoká 13 metrů je inspirovaná prvorepublikovým bunkrem, na Anenském vrchu (13,9 km) zase čeká 25 metrů vysoký rozhledna, ze které uvidíte Jeseníky, Praděd i Beskydy.

Nadšení turisté si jistě rádi projdou i zajímavé naučné stezky. Trasa podél říčky Hvozdnice (14,1 km) vás provede stejnojmennou přírodní rezervací, po Bukovém chodníku (20,6 km) zase projdete zámecký park v Hradci nad Moravicí a okolní bukové lesy. V Hradci můžete rovnou navštívit také krásný zámecký komplex, veřejnosti je otevřená část zvaná Bílý zámek, za kterou se tyčí Bílá věž. Prozkoumejte také krásný renesančně-barokní zámek Bruntál (21,9 km) nebo empírový zámeček Raduň (23,6 km) s anglickým parkem.

Kde budete spát?

Ubytujete se v jednom ze 14 útulných pokojů laděných do rustikálního stylu, dojem ještě umocňuje nábytek z masivního dřeva, ušlechtilý kámen, keramika a jiné tradiční materiály. Pokoje jsou 2, 3 a 4lůžkové a mohou být ve variantě Standard (s oddělenými lůžky) nebo Deluxe (s manželskou postelí). Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, k dispozici budete mít také WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Z restaurace penzionu na vás dýchne domácká atmosféra. Dominují jí dobová kachlová kamna a stylová výzdoba. Kuchyně je taktéž domácí, pochutnáte si zejména na českých jídlech, ale i mezinárodních specialitách. Součástí je také zastřešené venkovní posezení s grilem, které oceníte zejména v letních měsících.

Kde budete relaxovat?

K odpočinku i zábavě vám skvěle poslouží vyhřívaný venkovní bazén, unavené svaly zase výborně prohřejete v sauně.

Cestujete s dětmi?

Děti si skvěle vyhrají na venkovním hřišti se skluzavkami, houpačkami, trampolínou a malým kolotočem.

Něco navíc

Malé i velké jistě nadchne návštěva stáje s koněm a poníkem, domluvit si rovnou můžete i jezdecké lekce.

Penzion Nad stájí

Penzion Nad stájí

Jakartovice 35 , Jakartovice
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Fitness
Půjčovna kol
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdálenost od jezera
12 km
Zastávka
50 m
Aquapark
28 km
Sjezdovka
22 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanou Jesenickou oblast na severu Moravy tvoří nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník spolu se svým podhůřím Nízkým Jeseníkem, Kralickým Sněžníkem a Rychlebskými horami. Chráněná krajinná oblast Jeseníky však zahrnuje pouze Hrubý Jeseník s přilehlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Nejvyšším a nejznámějším bodem Jeseníků je Praděd s výškou 1 491 m n.m. Tyto krásné hory nabízí uprostřed podmanivé přírody s čistým vzduchem stovky značených tras pro pěší i cyklisty, najdete tu ale také vyhlášená zimní střediska, lázně, relaxační centra i památky.

Největší lákadla Jeseníků:

  • Praděd
  • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Při svých procházkách byste ale neměli minout ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorském sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniště Skřítek či Rejvíz.Pokud do Jeseníků míříte spíše za odpočinkem, navštivte třeba Termální lázně ve Velkých Losinách (kde si můžete zároveň udělat prohlídku Muzea papíru) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Více informací
Zámek Bruntál
Zámek Bruntál
Slezské zemské muzeum
Slezské zemské muzeum
Lyžování v Jeseníkách
Lyžování v Jeseníkách