Dovolenou v Penzionu Eden si zamilujete díky nádherné jesenické přírodě i dobré dostupnosti do Ski Arény Karlov a dalších ski areálů. Po probuzení si dopřejete chutnou snídani formou bufetu. Krátkou lesní cestou pak dojdete do Hotelu Kamzík, kde si odpočinete v kvalitně vybaveném wellness centru se saunami, vířivkami a bazény. Poté budete připraveni na túry a jiné aktivity v okolí. Den završíte večeří servírovanou o třech chodech dle vašeho výběru.

O ubytování

Penzion Eden je naprosto ideální základnou pro objevování Jeseníků. Nachází se v Karlově pod Pradědem, který je součásti obce Malá Morávka. Penzion je ideální hlavně kvůli snadné dostupnosti k lyžařským vlekům.

Nejbližší středisko je Ski areál Myšák (500 m) se sjezdovkami o celkové délce 2,5 km.

Pořádnou porci lyžování si můžete naložit na propojených sjezdovkách Ski Arény Karlov (1 km). Centrum nabízí 12 km sjezdovek a několik pohodlných sedačkových lanovek. Těšit se můžete na večerní lyžování, měření rychlosti i snowpark.

Fanoušci turistiky si přijdou na své během zdolávání nedalekých vrchů. Snadno dostupná je hora Kopřivná (3,3 km). Nad údolím se také tyčí Malý máj (5,1 km) a velmi hezký výhled se vám naskytne z Klobouku (5,5 km).

V Malé Morávce lze také navštívit muzeum Kapličkový vrch (2,1 km), které vás provede způsoby místního obyvatelstva napříč dějinami nebo se projděte po okolí a pokochejte specifickou horskou architekturou. Nejlepším příkladem je kulturní památka „venkovský dům“ v Malé Morávce s číslem popisným 149 (3,8 km).

Kde budete spát?

Spát budete v moderně vybaveném pokoji standard, který je třílůžkový a ideální pro pobyt s dítětem. Ve výbavě naleznete pohodlné dvoulůžko a jedno samostatné lůžko i televizi. Samozřejmostí je vlastní koupelna.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno vás budou čekat chutné snídaně formou bufetu. Servírované večeře jsou podávané o třech chodech (polévka, výběr dvou hlavních jídel, salát, moučník) a budou příjemným zakončením dne stráveného na túře, sjezdovce nebo sportovišti. K dostání bude také káva, čaj a džus.

Penzion Eden (Jeseníky)

Penzion Eden (Jeseníky)

Malá Morávka 252 , Malá Morávka
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
malá plemena 350 Kč/noc a střední a velká plemena 450 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
0,5 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanou Jesenickou oblast na severu Moravy tvoří nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník spolu se svým podhůřím Nízkým Jeseníkem, Kralickým Sněžníkem a Rychlebskými horami. Chráněná krajinná oblast Jeseníky však zahrnuje pouze Hrubý Jeseník s přilehlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Nejvyšším a nejznámějším bodem Jeseníků je Praděd s výškou 1 491 m n.m. Tyto krásné hory nabízí uprostřed podmanivé přírody s čistým vzduchem stovky značených tras pro pěší i cyklisty, najdete tu ale také vyhlášená zimní střediska, lázně, relaxační centra i památky.

Největší lákadla Jeseníků:

  • Praděd
  • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Při svých procházkách byste ale neměli minout ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorském sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniště Skřítek či Rejvíz.Pokud do Jeseníků míříte spíše za odpočinkem, navštivte třeba Termální lázně ve Velkých Losinách (kde si můžete zároveň udělat prohlídku Muzea papíru) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Více informací
Lyžování v Jeseníkách
Lyžování v Jeseníkách
Ski areál Karlov
Ski areál Karlov
Ski areál Myšák
Ski areál Myšák