Užijte si pohostinný slovácký kraj a zajeďte si na pobyt do Hotelu Lidový dům v Bzenci. Čekají vás pohodlné pokoje a chutná polopenze (snídaně formou bufetu a večeře o třech chodech). Navštivte také zámek Bzenec jen 2 minuty od hotelu.

Bzenec Tip na výlet

V Bzenci se opravdu nudit nebudete. K návštěvě tu láká hned několik významných historických památek. Nejznámější je asi návrší Starý hrad, kde však v současné době žádný hrad nenajdete, jeho existenci však dokládá torzo kaple sv. Floriána a Šebestiána. Pokochat se můžete i budovou novogotického zámku Bzenec, který je sice k prohlídce nepřístupný, ale více se o něm dozvíte při prohlídce v Zámeckém vinařství. Zajímavost: V zámeckém parku najdete dvě lípy, které jsou nejstaršími stromy na Moravě a rostly tu prý už za krále Přemysla Otakara II.

Více informací

Malebný hotel na náměstí se skvělou kuchyní

Hotel Lidový dům *** najdete v centru vinařské obce Bzenec na Slovácku. Nově zrekonstruovaný hotel nabízí pohodlné ubytování v pokojích zařízených jednoduchým dřevěným nábytkem, televizí, vlastní koupelnou a WiFi připojením.

Snídaně a večeře si vychutnáte v elegantní hotelové restauraci s krbem. Těště se na vydatná jídla české kuchyně i chutné pokrmy mezinárodní kuchyně.

Zajít můžete také do pivnice zařízené ve stylu první republiky. V teplých dnech je k dispozici posezení venku a také venkovní dětský koutek s trampolínou a prolézačkami.


Pohodový pobyt s vínem a kulturou

Ve volných chvílích vyrazte za turistikou. V nejbližším okolí ubytování můžete navštívit Bzenecký zámek, prastarou lípu v zámeckém parku nebo Kapli sv. Floriána a sv. Šebestiána. Na jižní Moravě se přímo nabízí vinařská turistika, a pokud jste vášniví cyklisté, využijte také širokou síť cyklostezek v okolí.

Hotel Lidový dům ***

nám. Svobody 310, Bzenec
Česká republika

+420 702 276 181

recepce@hotellidovydum.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
400 m
Vzdálenost od lázní
16800 m
Zastávka
200 m
Sjezdovka
14400 m

Tipy na výlet

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou najdete v nížině Slovácka a určitě stojí za návštěvu. Na náměstí tu najdete městské muzeum i kostel sv. Bartoloměje. Prohlédnout si můžete i synagogu, vodní elektrárnu a zámecký park s několika pavilony a sochami. Asi nejznámějším místem je pak Baťův kanál. Poblíž něj je i rekreační centrum s bikeparkem a lanovým centrem. Někoho jistě zaujme také místní hvězdárna a rozhledna Radošov.

Baťův kanál

Baťův kanál, hovorově Baťák neboli Průplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. V dnešní době je na kanále 13 plavebních komor a umožněna turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí na Slovensko. Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť.

Strážnický skanzen

Skazen ve Strážnici nabízí svým návštěvníkům poučení, ale hlavně zábavu. Na ploše celkem 16 hektarů se nachází 60 budov v krásném přírodním prostředí. Dozvíte se zejména něco o lidové architektuře od 18. století. Uvidíte, jak fungovala lidová řemesla, tradiční zemědělství i chov zvířat. Navíc také zapátráte v historii vývoje vinohradnictví. Těšte se také na speciální programy pro děti a tématické akce.