Horská Bouda Morava *** leží v obci Dolní Dvůr přímo v Krkonošském národním parku, užijete si tak skvělou dovolenou obklopení krásnou přírodou. Na dosah budete mít všechny turistické cíle i výletní atrakce, přímo u ubytování navíc najdete multifunkční venkovní hřiště a prolézačky pro děti. Kromě komfortních pokojů vás čeká také snídaně formou bufetu.

O ubytování

Bouda Morava *** se nachází v malebné horské obci Dolní Dvůr nedaleko Vrchlabí. Díky poloze přímo pod svahy ski areálu s mírnými sjezdovkami se jedná o ideální místo pro zimní rodinou dovolenou. Množství atraktivních výletních cílů v okolí ovšem zaručuje, že si zde užijete pobyt plný zážitků v jakémkoliv ročním období.

Přímo kolem boudy vedou turistické i cyklistické trasy. Záleží tedy jen na vás, zda se na výlety vydáte po svých, nebo na kole. Vypravit se můžete například ke Zlatému mlýnu (4,6 km), k ikonickým Tetřevím boudám (7 km), k Luční Boudě (10 km) nebo na rozhlednu Přední Žalý (11,4 km). Pokud dáváte přednost náročnějším túrám, zdolejte Liščí horu (8,7 km), Černou horu (12 km) nebo nejvyšší český vrchol Sněžku (15 km). S unikátním ekosystémem Černohorského rašeliniště (11 km) vás seznámí naučná stezka a z výšky si tuto přírodní památku prohlédnete z vyhlídkové věže. Krásné výhledy nabízí také Stezka korunami stromů Krkonoše (15 km) v nedalekých Janských Lázních.

Jen 5 km od ubytování leží Vrchlabí, které je nazývané „branou do Krkonoš“. O slavné řemeslné minulosti tohoto města se dozvíte na naučné stezce Via fabrilis vedoucí do polského Boleslavce. Dominantou Vrchlabí je ovšem renesanční zámek (6,8 km) s možností prohlídek. K vidění je zde také soubor čtyř štítových domů, jež patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších jeho součástí je několik stálých expozic, například výstavy o historii města či o tradičních krkonošských řemeslech.

Parádní den plný zábavy si s celou rodinou užijete ve středisku Špindlerův Mlýn (20 km). Najdete zde například muzeum Lega, aquapark či bobovou dráhu.

V zimě by byla škoda nevyužít toho, že bouda leží hned u sjezdovek lyžařského střediska Ski Family Dolní Dvůr. Jak už název napovídá, jedná se o areál vhodný zejména pro rodiny s dětmi či méně zdatné lyžaře. Za strmějšími svahy se vydejte do Ski areálu Špindlerův Mlýn (20 km), do Janských Lázní (16 km) či do Pece pod Sněžkou (31 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou, ve kterých nechybí ani WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Ve vzdušné, moderně vybavené restauraci vám naservírují výtečné pokrmy české kuchyně. Součástí je také bar s pestrým výběrem nápojů a prosklená slunná terasa s výhledem na sjezdovku. V létě potom můžete posedět na venkovní zahrádce.

Cestujete s dětmi?

O zábavu bude postaráno za každého počasí. Venku je pro děti připraveno hřiště s atrakcemi a vedle restaurace je umístěn dětský koutek.

Něco navíc

Sportovní nadšenci mohou využít venkovní multifunkční hřiště.

Bouda Morava ***

Bouda Morava ***

Dolní Dvůr 16 , Dolní Dvůr
Česká republika

+420 778 725 736

info@boudamorava.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdálenost od jezera
7 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
16 km
Sjezdovka
20 m