Horská Bouda Morava *** leží v v obci Dolní Dvůr přímo v Krkonošském národním parku a jen 85 m od nejbližšího ski areálu Ski Family. Do toho budete mít mimochodem 10% slevu na nákup skipasů. Na dosah budete mít všechny turistické cíle i výletní atrakce. Kromě komfortních pokojů vás čeká také polopenze - snídaně formou bufetu a večeře o 3 chodech.

O ubytování

Bouda Morava *** se nachází v malebné horské obci Dolní Dvůr nedaleko Vrchlabí. Díky poloze přímo pod svahy ski areálu s mírnými sjezdovkami se jedná o ideální místo pro zimní rodinou dovolenou. Množství atraktivních výletních cílů v okolí ovšem zaručuje, že si zde užijete pobyt plný zážitků v jakémkoliv ročním období.

Přímo kolem boudy vedou turistické i cyklistické trasy. Záleží tedy jen na vás, zda se na výlety vydáte po svých, nebo na kole. Vypravit se můžete například ke Zlatému mlýnu (4,6 km), k ikonickým Tetřevím boudám (7 km), k Luční Boudě (10 km) nebo na rozhlednu Přední Žalý (11,4 km). Pokud dáváte přednost náročnějším túrám, zdolejte Liščí horu (8,7 km), Černou horu (12 km) nebo nejvyšší český vrchol Sněžku (15 km). S unikátním ekosystémem Černohorského rašeliniště (11 km) vás seznámí naučná stezka a z výšky si tuto přírodní památku prohlédnete z vyhlídkové věže. Krásné výhledy nabízí také Stezka korunami stromů Krkonoše (15 km) v nedalekých Janských Lázních.

Jen 5 km od ubytování leží Vrchlabí, které je nazývané „branou do Krkonoš“. O slavné řemeslné minulosti tohoto města se dozvíte na naučné stezce Via fabrilis vedoucí do polského Boleslavce. Dominantou Vrchlabí je ovšem renesanční zámek (6,8 km) s možností prohlídek. K vidění je zde také soubor čtyř štítových domů, jež patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších jeho součástí je několik stálých expozic, například výstavy o historii města či o tradičních krkonošských řemeslech.

Parádní den plný zábavy si s celou rodinou užijete ve středisku Špindlerův Mlýn (20 km). Najdete zde například muzeum Lega, aquapark či bobovou dráhu.

V zimě by byla škoda nevyužít toho, že bouda leží hned u sjezdovek lyžařského střediska Ski Family Dolní Dvůr. Jak už název napovídá, jedná se o areál vhodný zejména pro rodiny s dětmi či méně zdatné lyžaře. Za strmějšími svahy se vydejte do Ski areálu Špindlerův Mlýn (20 km), do Janských Lázní (16 km) či do Pece pod Sněžkou (31 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou, ve kterých nechybí ani televize a WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

O dostatek energie během pobytu se postará polopenze podávaná v přízemní restauraci se sluneční terasou. Každé ráno si pochutnáte na bufetové snídani. Poté je možné hlad zachnat pokrmy ze stálého jídelního lístku, na kterém najdete zejména pokrmy české kuchyně. Večer se pak můžete těšit na tříchodovou večeři, jež se skládá z polévky, hlavního chodu a zákusku.

Pokud po dobrém jídle dostanete chuť na svůj oblíbený nápoj, zajisté ji uspokojíte v dobře zásobeném baru.

Cestujete s dětmi?

O zábavu bude postaráno za každého počasí. Venku je pro děti připraveno hřiště s atrakcemi a vedle restaurace je umístěn dětský koutek.

Něco navíc

Sportovní nadšenci mohou využít venkovní multifunkční hřiště.

Bouda Morava ***

Bouda Morava ***

Dolní Dvůr 16 , Dolní Dvůr
Česká republika

+420 778 725 736

info@boudamorava.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdálenost od jezera
7 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
16 km
Sjezdovka
20 m

Tipy na výlet

Lyžování v Krkonoších

Lyžování v KrkonošíchTip na výlet

Pokud si v zimě chcete užít luxusní lyžařskou dovolenou se vším všudy, kde jinde by to mělo být, než v pohoří s nejvyšší horou Česka, Sněžkou? Krkonoše však nejsou jen o naší nejvyšší hoře. V celém pohoří najdete několik krásných oblastí (Špindlerův mlýn, Pec pod Sněžkou), které nabízí špičkové lyžařské areály s přilehlým útulným ubytováním. Ať už jedete sami, s přáteli, v páru nebo s celou rodinou, užijete si zimních radovánek dosyta a podle svých představ!

Kam za lyžováním v Krkonoších?

  • Ski areál Harrachov - Čertova Hora, jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek v ČR, najdete v západní části Krkonoš. Těšte se na čtyři sjezdovky o různých náročnostech o celkové délce 6,5 km, sedačkové lanovky i perfektně upravený povrch.
  • Pod Ski Resort Rokytnice spadají dva lyžařské areály - menší Studenov (se sjezdovkami o celkové délce 3,5 km) a větší Horní Domky, ve kterém si můžete užít ještě o 10 km sjezdovek víc, a to jak modrých, tak také červených i černých.
  • Skiareál Strážné je moderní lyžařské středisko v 800 - 1 300 m n.m. směrem na Špindlerův Mlýn se čtyřmi sjezdovkami od modré až po černou obtížnost a nechybí ani dětský vlek či mírný cvičný svah.
  • Family Ski Park v Žacléři je určený pro celé rodiny i školní výcviky. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i mírně pokročilé lyžaře a snowboardisty. Středisko se nejmenuje Family Park náhodou, zabaví se zde totiž královsky celá rodina.
  • SkiMU areál Malá Úpa je romantické horské středisko v nadmořské výšce 1 250 m n. m., čímž se řadí mezi jedna z nejvýše položených středisek v České republice. Garantuje kvalitní sníh po celou sezónu, a tak si celých 6,1 km sjezdovek můžete užívat dosyta.
Více informací
 Ski areál Dolní Dvůr
Ski areál Dolní Dvůr
Ski areál Špindlerův Mlýn
Ski areál Špindlerův Mlýn
Ski resort Černá Hora - Pec
Ski resort Černá Hora - Pec