Vydejte se na pobyt na Vysočinu poblíž hradu Pernštejn a Bystřice nad Pernštejnem. Ubytováni budete v útulném Penzionu Zubr, kde na vás čeká vynikající snídaně či polopenze z domácích a lokálních surovin. Co třeba čerstvý kváskový chléb, hustá paštika, pstruh či bezinková limonáda z bezu přímo ze zahrádky majitelů?

O ubytování

Penzion Zubr se nachází v samém srdci Vysočiny na břehu řeky Svratky v malebné obci Ujčov. Díky příjemné rodinné atmosféře a dokonalému klidu zde snadno zapomenete na všechny starosti všedních dnů. Pouze 5 minut chůze od penzionu leží nová koňská farma, na které si přijdou na své rodiny s dětmi i zkušení jezdci. Další atrakcí Ujčova je úniková chata. Na výlet můžete vyrazit na nedaleký hrad Pernštejn (6 km) nebo do oblíbeného westernového městečka Šiklův mlýn (20 km). Spoustu možností sportovního vyžití nabízí vodní nádrž Vír. Kromě vodních aktivit si zde užijete také lezení po ledové stěně.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom ze 13 nově zrekonstruovaných pokojů s vlastní koupelnou. Pokoje jsou moderní, laděné do bílé, černé a červené barvy, vybaveny WiFi připojením a televizí. K dispozici jsou dvou a třílůžkové pokoje s možností přistýlky. V některých je také stůl s židlí, anebo posezení v podobě křesla či gauče.

Na čem si pochutnáte?

V hotelové restauraci se podává především regionální domácí kuchyně. Velký důraz je kladen na čerstvost a lokální původ surovin. Každý den pobytu začnete snídaní ve formě bufetu. Ochutnáte třeba vajíčka na různé způsoby od místních pěstitelů, Ujčovský mošt a koláče plné ovoce od pana Loukoty, kávu z jihlavské pražírny Koruna či jogurty z farmy Rubelit. Přes den je možné objednávat pokrmy z jídelního lístku. Večer se můžete těšit na chutné večeře. Těšte se například na sýry z farmy Rubelit, chutného pstruha s domácím chlebem s ořechy, certifikované maso Šutera či zvěřinu od vyhlášeného myslivce ze Štěpánova. Součástí restaurace je také prostorná venkovní terasa s grilem.

Kde budete relaxovat?

Na zahradě hotelu je velký venkovní bazén, který je v provozu v letní sezóně.

Cestujete s dětmi?

Na malé hosty čeká spousta zábavy na velké zahradě pokryté přírodní trávou. Najdete zde dětské houpačky, pískoviště i velkou trampolínu.

Penzion Zubr

Penzion Zubr

Ujčov 46 , Ujčov 46
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
65 m
Sjezdovka
6 km

Tipy na výlet

Hrad Pernštejn

Hrad PernštejnTip na výlet

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý gotický skvost a je proto jedním z nejnavštěvovanějších hradů na Moravě. Ve středověku sloužil jako základna pánů z Pernštejna. Původní jednoduchá dispozice hradu byla v průběhu času doplněna mnoha přestavbami. Pozdně gotická a raně renesanční podoba hradu ale naštěstí nebyly přestavbami dotčeny a dnes jsou ojedinělým dokladem přeměn středověké pevnosti na luxusnější renesanční sídlo. Zajímavostí je, že Pernštejn nebyl za celou svou téměř 800 let trvající historii nikdy dobyt.

Nově vznikl prohlídkový okruh zahradami, které se vrátily do podoby, kterou měly na počátku 19. století. Součástí okruhu jsou obnovené stavby jako poustevna, čínský pavilon, turecké lázně, obelisk, paraple či vodopád.

Otevírací doba:

  • 1.6. – 30.6. a 1.9. - 30.9. denně (mimo pondělí) od 10:00 do 16:00 hodin
  • 1.7. – 31.8. denně (mimo pondělí) od 10:00 do 17:00 hodin
  • 1.10 – 31.10. soboty a neděle od 10:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 200 Kč/dospělí, 160 Kč/děti, studenti a senioři, děti do 6 let zdarma
Více informací
Šiklův Mlýn
Šiklův Mlýn
Strašidelný zámek Draxmoor
Strašidelný zámek Draxmoor
CHKO Žďárské vrchy
CHKO Žďárské vrchy