Stylové ubytování s vůní dřeva

Utečte na pár dní od každodenního shonu i starostí a ukryjte se v Penzionu Zbojnická koliba, který vás na chvíli přenese do dob minulých, plných folklóru, tradic, dobrého jídla a lásky k přírodě. Penzion je postaven v tradičním stylu a stojí v dědině zvané Oravská Jasenica, tedy v Podbeskydské vrchovině a v tradičním regionu Orava.

Ve dvoulůžkových pokojích vybavených dřevěným nábytkem se budete cítit jako doma. Každý pokoj má vlastní koupelnu, ale také WiFi připojení, televizi a možnost přistýlky, takže na pobyt můžete vyrazit s celou rodinou.

Regionální kuchyně

V restauraci penzionu potěšíte své chuťové pohárky vynikajícími pokrmy. K přípravě jídel zde používají poctivé domácí suroviny. Ochutnejte třeba brynzové halušky, voňavou česnečku, pečené kolínko či pokrmy z jehněčího masa. Interiéry restaurace jsou také ze dřeva, místnosti dominuje originální lustr a určitě vás zaujme také vyřezávané zábradlí a tematické dekorace. Pro děti je tu k dispozici dětský koutek.

Odpočinek na slámě i ve vodě

Ve Zbojnickém Wellness & Spa si dokonale oddychnete. Prohřejte se v jedné ze tří saun (finská, parní a infra), pokud máte raději chlad, je tu také kryosauna. K relaxaci poslouží i horká vířivka, Kneippova koupel či jedinečná procedura - pivní lázeň s následným odpočinkem na lůžku ze slámy. Zkuste také oxygenoterapii, terapii světlem či thajskou masáž.

Dodatečné info

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v penziónu.

 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u penzionu. Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.

 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u penzionu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.

 • Na procedury může být vyžadována rezervace, informujte se při rezervaci pobytu.

 • Dítě do 5,9 let zdarma bez nároku na lůžko a se snídaní.

 • Dítě do 11,9 let 15 €/noc včetně přistýlky a polopenze.

 • Dítě od 12 let 20 €/noc včetně přistýlky a polopenze.

 • Místní poplatek 0,34 €/osoba/noc.

 • Kupony je možné do 14 dní od zakoupení vrátit, pokud termín nebyl rezervován u hotelu.

 • Check in od 14:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček zakázán

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření povoleno

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Slanický ostrov umění

Slanický ostrov umění

Slanický ostrov umění leží uprostřed Oravské přehrady. Je mementem toho, co zbylo po zaplavení několika osad při budování přehrady. Zůstalo jedině návrší obce Slanica s barokním kostelem a kalvárií, kde vznikl ostrov. Dnes je vyhledávaným místem. K návštěvě láká krásný výlet lodí a stálá expozice lidového umění ze sbírek Oravské galerie umístěná v uvedeném kostele. Na území ostrova pak můžete obdivovat lapidárium oravské kamenické tvorby. V bývalé hrobce se nachází inovovaná expozice historie zatopených obcí a budování Oravské přehrady.

Oravská přehrada

Oravská přehrada

V letních měsících si nenechte ujít Vodní nádrž Orava. Známá přehrada o rozloze 35 km² nabízí nespočet možností, jak se v létě zchladit a zabavit. Čeká tu na vás koupání, jachting, jízda na vodních kolech, veslování, nebo i surfing. Mohlo by vás zajímat. že tato vodní nádrž vznikla zatopením čtyř obcí. Nad hladinou zůstalo čnít nábřeží jedné z nich, a tak vznikl krásný Slanický ostrov, na který se dá doplout. Projížďka lodí po přehradě a návštěva ostrova stejně jako procházka po nábřeží jsou ideálním programem i pro krásné jarní dny.

Oravský hrad

Oravský hrad

Pokud se ocitnete v blízkosti obce Oravský Podzámok, určitě nepropásněte návštěvu jednoho z nejkrásnějších slovenských hradů. Zachovalý rozsáhlý hrad z 13. století se tyčí na strmém vápencovém ostrohu přímo nad obcí ve výši 112 m nad hladinou řeky Orava. Čekají tu na vás bohaté expozice včetně přírodovědecké, etnografické či dokonce mediální. Hrad je totiž oblíbenou filmovou lokalitou a kromě českých a slovenských pohádek se zde natáčel například i známý Upír Nosferatu nebo americký film Dračí srdce II.