Popis ubytování

Chata k pronájmu poskytuje ubytování pro 8 osob ve 2 ložnicích.

K dispozici jsou 2 ložnice v podkroví, neprůchodné, v jedné manželská postel, v druhé ložnici oddělené samostatné postele. V podkroví se také nachází velký prostor s další manželskou postelí a rozkládacím sofa(přistýlka). Další rozkládací gauč je k dispozici v přízemí. Hostům poskytujeme ložní prádlo a ručníky.

Chata je vybavena koupelnou se sprchovým koutem, umyvadlem a pračkou a dvěma samostatnými toaletami, jedna je umístěna v přízemí a druhá v podkroví.

Vytápění je řešeno podlahovým topením v přízemí chaty a radiátory v podkrovních pokojích, topení je ovládané termostatem v hlavní obytné místnosti (lze nastavit teplotu a program topení), dále je k dispozici vnitřní krb v přízemí v obývacím pokoji.

Popis okolí

Chata se nachází u lesa v menší chatové oblasti u obce Budišovice, která leží na půl cesty mezi Ostravou a Opavou v počínajícím pásu Nízkého Jeseníku. Okolí je obklopeno lesy, za první republiky vyhledávané výletní místo, dnes kolem vede spousta cyklostezek a tras pro pěší turistiku. V okolí je možné také navštívit spoustu výletních restaurací a hospůdek.

Velká deviza tohoto ubytování je vzdálenost necelý kilometr do lyžařského areálu Vaňkův kopec, dobře vybaveného střediska s půjčovnou a lyžařskou školou, restaurací, kavárnou i večerním lyžováním a skvělým majitelem, který i přes to, že se jedná o menší středisko, vše udržuje na vysoké úrovni. V létě pořádá závody Mad race a poskytuje různé atrakce pro děti( včelí stezka... ).

Okolí nabízí spoustu možností k výletům: zámky Raduň, Hradec nad Moravicí, Kravaře, kde si můžete zahrát golf. Koupání na největším koupališti ve střední Evropě v Porubě, také koupaliště v Hradci nad Moravicí, Opavě, aquaparku Kravaře nebo přírodní koupání jezero v Hlučíně, Stříbrné jezero v Opavě. Pro rybáře je kousek k Žimrovickému splavu na loukách pod zámkem v Hradci. Kousek odtud jsou i krásné cesty pro pěší do obory na břehu řeky Moravice nebo z druhé strany řeky pozoruhodný Weisshuhnův kanál, vytesaný do skal náhon pro papírny. V zimě se díky poloze 400m nad mořem v okolí udrží sníh, což je ideální pro běžky. Ve vedlejší obci Pustá Polom při příznivých podmínkách udržují běžkařskou stopu.

Zábava: koupání bazén na pozemku, koupaliště Poruba, koupaliště Hradec nad Moravicí, koupaliště Opava, aquapark Kravaře, přírodní koupání Hlučínské jezero, Stříbrné jezero Opava, houbařská oblast.

Sport: celoročně Vaňkův kopec, cyklostezky, běžkařské trasy, lyžařský areál ( 2 vleky, restaurace, lyžařská škola, půjčovna, večerní lyžování), turistika, tenisové kurty Kravaře.

Výlety: Raduň, Hradec nad Moravicí, Žimrovický splav, Mlýn u vodníka Slámy(koně, mini ZOO), ZOO Ostrava, Golf zámecký park Kravaře, pohraniční opevnění, památník Hrabyně, Weisshuhnův papírenský kanál, obora, údolí Setiny.

Doplňující informace

Letní sezóna:od 15.června do 15.září
Zimní sezóna: 1.prosince do 15.března
Minimální délka ubytování 2 noci.

V provozu celoročně, vánoční a silvestrovské pobyty, víkendové pobyty. Nástupní hodina je 14h. a odhlašovací je 10h. Kauce 2000Kč, doplatek spotřebovaná elektřina: vysoký tarif 6,19Kč/1khw, nízký tarif 6Kč/1khw. Doplatek za spotřebované dřevo na otop. Lázeňský poplatek obci platí ubytovaný pronajímateli: 6Kč. Pro rezervování termínu je nutné složit zálohu 50% z ceny pobytu. V ceně pobytu jsou zahrnuty ručníky, ložní prádlo a utěrky. Pes povolen, poplatek za psa 300Kč

Pod Kanihurou

Pod Kanihurou

Pod Kanihurou 186,
Budišovice, Česká republika

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Mazlíček
Ano
WiFi
Ano
Kouření
Ne
Bezbariérovost
Ne
Parkování u objektu
Ano
Majitel v objektu
Ne

Vnitřní vybavení

Krb vnitřní
Sprchový kout
TV
Satelit
Rychlovarná konvice
Mikrovlnka
Chladnička
Mrazák
Pračka
Prostor na úschovu kol
Dětská postýlka
Povlečení zajištěno
Ručníky zajištěné

Vnější vybavení

Venkovní terasa
Kryté venkovní sezení
Venkovní bazén
Krb venkovní
Houpačka nebo jiné dětské hry
Zahradní nábytek
Gril

Okolí objektu

Oploceno
Udržovaná zahrada (okrasná)
Travnatá plocha u objektu
Blízký les (do 100m)
U vleku

Možnosti zábavy a sportu v okolí

Přírodní koupání v blízkosti
Blízké veřejné koupaliště / bazén
Cykloturistické trasy
Sjezdovky
Běžkařské trasy
Tenis
Golf
Rybaření
Turistika

Upřesnění zařazení objektu

Dovolená s dětmi
Rybolov (lovná vodní plocha v těsné blízkosti)
Vhodné pro cyklistické skupiny
Vhodné pro páry
Ubytování v přírodě

Možnosti stravování

Bez stravy

Možnosti platby

Převodem na účet